Business Insider sitesinin geçtiği habere göre Musk, Mars'ta özerk bir şehir inşa etme niyetinin ciddiyetini göstermek için sahip olduğu tüm mülkleri satma niyetinde olduğunu ifade etti.

Musk, “Finansal açıdan, şirketlerin hisseleri dışında üzerimde nerdeyse değerli hiçbir şey bırakmayacam” dedi ve şu ifadelere yer verdi:

“İş yerinde sıkı çalışma olduğunda fabrikada ya da ofiste uyumam daha iyi olacak. Tabii ki çocuklar olacaksa bir konuta ihtiyaç olacak, fakat onu kiralayabilirim ya da başka bir yolunu bulabilirim.”

ABD’li işadamı, “İnsanlığın uzay medeniyeti ve gezegenler arası bir tür olmasının önemli olduğuna inanıyorum. Ve Mars'ta bir şehir inşa etmek için çok fazla kaynak gerekecek”

ifadelerini kullandı.

Musk’ın geçen sene bazı değerli mülklerini sattığı açıklamıştı. ABD’li girişimci, mülklerini satarak Mars'ta özerk bir şehir inşa etme niyetinin ciddiyetini ortaya koyacak.

Musk, geçen ay önümüzdeki 6 sene gibi bir süreçte Mars’a insan göndermenin gerçek olduğunu düşündüğünü ifadelerine yer vermişti.

Daha evvel de Musk’ın, 185 milyar doları aşan servetiyle bu unvanı 2017 yılından beri elinde tutan Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’u geride bırakarak dünyanın en zengin kişisi unvanını elde ettiği açıklanmıştı.