Yeni sezon hazırlıklarına bu sene Ağustos ayında başlanması beklenen dizide başrol oyuncularından Ozan Akbaba sezonun henüz başında diziye veda edecek.

Fenomen dizi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde İlyas Çakırbeyli karakterine hayat veren Ozan Akbaba diziden ayrılacak. Ozan Akbaba’nın 200. bölümde diziden ayrılacağı vurgulandı.

Ozan Akbaba, önceki dönemlerde yaptığı açıklamalarında gönlünün her zaman sinemadan yana olduğunu ifade etmişti. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin takipçileri ise İlyas Çakırbeyli'nin diziden ayrılmasının, dizinin final olmasına sebep olacağını iddia ediyor.

OZAN AKBABA KİMDİR?

1982 yılında Kars'ta dünyaya gelen Ozan Akbaba, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimari ve Çevre Tasarımı bölümünden mezun oldu. 2005 yılında Sinema filmleri, dizi ve tiyatro oyunlarında rol alan oyuncu ve film müzikleri de yapıyor. Ayrıca, 2014 yılında Sıla'nın Yeni Ay albümünde yer alan Vaziyetler isimli şarkının video klibinde rol aldı.Oyuncu 2015'te ATV kanalında yayınlanmaya başlayan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde İlyas Çakırbeyli karakterini canlandırıyor. Ozan Akbaba, Kırık Kanatlar, Kavak Yelleri, Cennetin Sırları, Kuzey Güney, Arka Sokaklar, Poyraz Karayel ve Güldür Güldür'de oynadı. Günümüzde ise Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde İlyas Çakırbeyli karakterine can veriyor.