Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

Yeni yönetim sistemimizin 3'üncü yılını geride bırakıyoruz. Şartlar ne olursa olsun milletimiz geleceğine sahip çıkıyor.  AK Parti'yi kurarken, 'bu parti milletin partisidir' demiştik. Girdiğimiz her seçimde sadece milletimize güvendik. 

Son 8 yıldır ülkemizin ve şahsımızın yaşadığı kesintisiz saldırı sürecinden milletimizden aldığımız güçle çıkmayı başardık. Sınırlarımız ötesinde kurulmak istenen terör tuzağını yaptığımız harekatlarla bozduk. 

Ülkemize diz çöktürme gayretleri sona ermedi. Yeni hedef ekonomimiz oldu.  Gezi olaylarındaki amaç neyse, ekonomimize saldırıdaki amaç da odur. Çukur eylemlerindeki niyet neyse, kur-faiz-enflasyon üçgeni üzerinden kurulan oyun aynıdır.

"HERKESTEN DAHA İYİ SEVİYEYE ULAŞTIK"

Gelişmiş ülkeler bile bu dönemde bocalarken, biz herkesten ayrıştık. Devletimizin tüm imkanlarını milletimizin emrine vererek en az mağduriyet ve en çok kazançla bu sürecin geride kalmasını sağladık. Aynı şekilde de ekonomide yatırım, üretim, istihdam, ihracat, büyüme odaklı destek ve teşvikle bırakın gerilemeyi, herkesten daha ileri seviyeye ulaştık. 

Milletimize, özellikle gençlerimize sesleniyorum: Müsterih olun. Bu ülkedeki hiçbir insanımız sahipsiz değildir. 

2023 SEÇİMLERİ

2023 seçimleri çok önemli hale gelmiştir. Nitekim karşımızdakiler de bu durumun farkındalar ve tüm güçleriyle hazırlanıyorlar. 

Muhalefetin giderek artan kin ve nefret kokan üslubu seçimle ilgili telaşlarını ortaya koyuyor. 

Türkiye'nin kaderiyle AK Parti'nin kaderinin bütünleştiği ifademiz sıradan bir siyasi argüman değildir, hakiki bir tespittir. 

Seçimlere kadar önümüzde yaklaşık 2 yıllık vakit var. Sizlerden, bu vaktin her gününü, her anını en verimli, en etkili, en doğru şekilde değerlendirmenizi istiyorum. 

Kongrelerimizi tamamlamış parti olarak artık önümüzde beklememizi gerektirecek hiçbir ajanda kalmadı. 

"SON 2 DURAK VAR"

Meclis ara veriyor. Hepimiz arazide, meydanlarda olacağız. Arazide yapacağımız çalışmaların raporlarını Genel Merkez'e kesinlikle raporlayacağız. Grup başkanvekillerine raporlayacağız. Hangi arkadaşlarımız ne kadar çalışma yaptı, nasıl çalışma yaptı, hangi ilimizin durumu nedir, bunları sizlerden alacağız.

Yoksa turistik seyahat olarak illerimize gideceksek nafile.

2023'e eğer kararlı bir şekilde hazırlanacaksak, bizim için şurada son 2 durak var. Çok önemli. Bu 2021'dir, 2022'dir. 2023 tamamen seçim yılıdır.

MUHALEFETİN 'UÇAKLARI SATACAĞIZ' AÇIKLAMASI

Neymiş, gelince uçakları satacakmış. Senden öncekiler de söyledi. Uçakları sattığın zaman devleti yönetmiş mi oluyorsun? Dünyayı dolaşacaksın. Neyle? Tarifeli uçaklarla mı? Yok, trene binersin. Otobüslerle beraber seyahat edersin. Ondan sonra da ben muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkacağım dersin. Hayırlısı olsun. Sen bu kafayla daha çok gidersin. Millet İttifakı'nın diğer üyeleri de bunlardan farklı değil zaten. Eşeği sağlam kazığa bağla ki ondan sonra Allah'a emanet et. Onun için tedbirleri almamız lazım. Kapı kapı dolaşmak mecburiyetindeyiz.