Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif, savunma sektörümüzün kıymetli temsilcileri sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Kardeşim Şahbaz Şerif'e İstanbul'a, hoş geldiniz diyorum.

Pakistan'ın bizlere verdiği destekleri unutmadık. Pakistan'daki sel yüreklerimizi dağladı. Elimizdeki imkanları seferber ettik. Pakistan Türk halkında her zaman müstesna bir konuma sahip olmuştur.

TERÖRLE MÜCADELE

Terörün her türlüsüne karşı verdiğimiz mücadele sınır içi ve sınır dışında sürecek.

Teröristlere karşı müsamaha göstermemizi bizden kimse beklemesin.

Terörün her türlüsüne karşı verdiğimiz mücadele sınır içi ve dışında sürecek. Teröristlere karşı müsamaha göstermemizi bizden kimse beklemesin.

Bize kimse ders veremez. Türkiye terör stratejisini devam ettirmekte kararlı. Kimsenin icazetini aramayız. Sınır hattımızda teröristleri silaha boğanlar bize ders veremez. Teröristleri destekleyenler hesaplarını yapsın.

BAKAN AKAR'IN AÇIKLAMALARI

Öncesinde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar bir konuşma yaptı. Pençe-Kılıç harekatına değinen Akar, "Operasyonlarımız BM'nin meşru müdafaa maddesi kapsamında yapılıyor" dedi.

Harekatla terör örgütüne büyük bir darbe vurulduğunu söyleyen Akar, toplam 326 teröristin etkisiz hale getirildiğini söyledi.