Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak'ın kuzeyinde terör örgütüne yönelik düzenlenen "Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım Operasyonu" Komuta Merkezi'ne bağlandı. "Amacımız, güney sınırlarımızda oluşturulmaya çalışılan terör varlığını tamamiyle ortadan kaldırmak ve tehditleri bertaraf etmektir." ifadelerini kullanan Erdoğan, "Sığınak-barınak ve mağaraların ateş altına alındığı operasyonda, şu ana kadar çok sayıda terörist tesirsiz duruma getirilmiştir." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak'ın kuzeyinde terör örgütüne yönelik düzenlenen "Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım Operasyonu" Komuta Merkezi'ne bağlandı.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

"Amacımız, güney sınırlarımızda oluşturulmaya çalışılan terör varlığını tamamiyle ortadan kaldırmak ve tehditleri bertaraf etmektir.

Ne Türkiye'nin, ne Irak'ın, ne de Suriye'nin geleceğinde bölücü terör örgütüne ve teröre katiyen yer yoktur.

Bölgemize kan, gözyaşı ve yıkımdan başka bir şey getirmeyen bu katil sürülerinin kökünü kurutana kadar mücadelemizi devam ettireceğiz.

Operasyonlarda azami oranda yerli ve milli savunma sanayii ürünlerimizin kullanılması ayrı bir iftihar vesilesidir.

Terörün kökünü kazımakta ve vatandaşlarımızı terör belasından tamamiyle kurtarmakta kararlıyız.

Sığınak-barınak ve mağaraların ateş altına alındığı operasyonda, şu ana kadar çok sayıda terörist tesirsiz duruma getirilmiştir."