CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın sosyal medya hesabından paylaştığı videoda çöp konteyneri kenarındaki vatandaşın videosunu yayınladı. Faik Öztrak,

“Bu görüntüler Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde çekildi. Çukurova’nın en bereketli topraklarında vatandaş rızkını çöpten çıkarmaya çalışıyor. Biz boşuna demiyoruz”

şeklindeki paylaşımında videodaki kişi Mahmut Çanakçı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak’ın paylaştığı videoyu yalanladı.

Çöpten ekmek toplamadığını, 15 yıldır geçimini hurdacılık yaparak sağladığını dile getirdi. Mahmut Çanakçı,

"Ben o gün çöp kovası kenarına atılmış çöp poşetleri vardı onu aldım çöp konteynerine attım. Ben hurdacılık yapıyorum. 15 yıldır geçimimi hurdacılık yaparak sağlıyorum. Allah’a şükür aç değiliz açıkta değiliz. Ben çöpten ekmek toplamıyordum. Ben orada kimseyi de görmedim. Bu kişi benden özür dilesin"

dedi.

AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu Mahmut Çanakçı’yla telefonda görüştü. Durmuşoğlu yaptığı açıklamada,

"Sayın Başkan’ın paylaşımındaki Mahmut Çanakçı ile görüştüm. Uzun yıllardır eski eşya toplayan kendi evi olan ve ihtiyaç halinde sosyal destek de verilen bir hemşehrimiz. Keşke ucuz siyasi hesaplarınız için ifşada bulunmak yerine Kadirli’deki ilgililerden ya da bizden yardım isteseydiniz"

şeklinde konuştu.

Faik Öztrak