A Haber ekranlarında yayınlanan Memleket Meselesi programının şefi Emine Kavasoğlu CHP'li 10 vekilin Muharrem İnce'nin kuracağı partiye geçeceği iddiasında bulundu.

TÜZÜK TAMAMLANMAK ÜZERE

Kavasoğlu, Muharrem İnce'nin kuracağıyeni partisinin son hazırlıkların yapıldığı ve parti tüzüğünün tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.

KAFTANCIOĞLU RAHATSIZLIĞI!

Emine Kavasoğlu'nun yaptığı açıklamada ise 10 milletvekilinin partide yaşanan "Canan Kaftancıoğlu rahatsızlığı" sebebiyle ayrılık kararı aldığını ve Muharrem İnce'nin kuracağı yeni partide görev alacağını belirtti. Bu bağlamda Kavasoğlu ayrıca Kaftancıoğlu nedeniyle parti tabanının da memnuniyetsizlikler olduğunu dile getirti.

10 ARALIK HAREKETİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'nin içindeki 10 Aralık Hareketi'nin İbrahim Kaboğlu tarafından hazırlanan Anayasa taslağından ciddi anlamda rahatsızlık duyduğunu belirten Kavasoğlu bu durumun nedenini de açıkladı. Anayasa'da "Türk" kelimesi yerine "Türkiye vatandaşı" kavramının kullanılmasının istendiği için parti içinde sorun yaşandığı ifade etti.


3 VEKİLİN İSMİNİ AÇIKLADI

Ahaber program şefi Kavasoğlu CHP içinde 29 Ekim hareketinin kurulduğunu belirtirken İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel'in İnce'nin partisine geçeceğini söyledi.