CHP'nin parti içindeki taciz ve tecavüzleri gizleme çabalarına rağmen her geçen gün yeni bir skandal haberi ortaya çıkıyor.

CHP Antalya Aksu İlçe Başkanı K.Y.'nin, CHP üyesi Nurcan Y.'ye çeşme başında tecavüz ettiği, sonrasında ise hamile kalan kadının düşük yapması için darp ettiği öne sürüldü.

Çeşme başında tecavüz

Alınan bilgilere göre Antalya'ya bağlı Aksu ilçesinde yaşayan 39 yaşındaki talihsiz kadın Nurcan Y., başından geçen iğrenç olayı şu şekilde anlattı:

"Ben o dönemde bir fabrikada çalışıyordum. CHP'ye üyeyim. Kendisiyle partiye gidip, gelirken tanıştım. O zamanlar böyle bir insan olduğunu bilmiyordum. Aksu'da yayla şenlikleri oluyordu. Yayladan dönerken gece saatlerinde ben su çeşmesine gitmiştim. Arkamdan gelmiş. Sonra bana tecavüz etmeye başladı. Karşı koydum ama başaramadım. Sonrasında da adım çıkmasın, rezil olmayayım diye dini nikahla evlendim. O dönemlerde ailem, K.Y. ile olmama çok karşı çıkmıştı. Ama ben dinlemedim" 

"Aspirinle kola içerek düşük yaptım''

Tecavüzün ardından K.Y. ile ilişkisinin devam ettiğini söyleyen Nurcan Y., hamile kaldığını ve bebeğin düşmesi için fiziksel şiddete maruz kaldığını ileri sürerek, 

"Çocuğumu düşürmek için beni darp etti. 'Sen de diğerleri gibi çocuk doğurup, benden para istersin' diyordu. Bu yüzden çocuğu doğurmamı istemiyordu. Köpekler hamile kaldığı zaman düşük yapması için kolanın içine aspirin katılır. Bu insanlar için de geçerli. O zamanlar kola aldı. Bende içerisine aspirin attım onu içtim. 1 hafta kadar karnım ağrıyordu zaten sonrasında da düşük yaptım" 

dedi.

Olay yargıda

Nurcan Y., yaşadığı olaydan iki yıl sonra CHP Aksu İlçe Başkanı K.Y.'nin eşi tarafından arandığını, K.Y.'nin toplamda 4 eşinin olduğunu söylediğini belirtti. K.Y. hakkında şikâyetçi olduğunu vurgulayan mağdur kadın, 'zorla cinsel tecavüz, çocuk düşürtme', 'ölümle tehdit' ve 'evlilik vaadiyle parasal çıkar sağlama' suçlamasıyla dava açtığını belirtti.

"İl Başkanlığı ilgilenmedi"

CHP'nin konunun üzerini kapattığını dile getiren Nurcan Y.,

"CHP Genel Merkezi ve CHP Antalya İl Başkanlığı'na bildirdim. İlgilenmediler"

şeklinde konuştu.