Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı adayı olması CHP’nin fonladığı isimleri rahatsız etti.

CHP yandaşı isimlerden olan Fatih Portakal ve Nevşin Mengü, Muharrem İnce’nin adaylığını engel olmak isterken İnca’den iki isme tepki geldi.

Nevşin Mengü, İnce ile arasında geçen telefon görüşmesinin ayrıntılarını paylaştı.

Mengü, bazı sosyal medya hesaplarından yapılan destek paylaşımlarıyla İnce'nin ön plana çıkarılmaya çalışıldığını söyledi.

“AĞIR KONUŞACAK GİBİYDİ”

Nevşin Mengü, yaşananları anlattı:

Muharrem İnce beni aradı. 'Elinde veri, hiçbir şey yok. Neye göre konuşuyorsun?' dedi. 'Muharrem Bey, elimde veri var' dedim. 'Yok ya, nereden olacak senin elinde veri?' Böyle çıkıştı. Ben de dedim ki, 'Muharrem Bey var.'

Benim işi bu zaten. Ben 7/24 Twitter'dayım.' O da 'Bana hem AK Partililer hem de CHP'liler oy veriyor' dedi. Ben de öyle değil diye anlatırken, Muharrem Bey sinirlendi, biraz da ağır konuşacak gibiydi.

Sonra ben de 'Tamam Muharrem Bey' dedim, telefonu kapattım. Allah'ım, Ya Rabbim. Siyasetçiler artık böyle arıyor, kafa tutuyor. 'Elinde veri yok' diyor. 'Var Muharrem Bey' diyorum. 'Yok ya' diyor. Acayip bir dil.

“DAHA MUHALEFETTEYKEN BÖYLEYSE..”

Cumhurbaşkanı adayı İnce ile tartışma yaşayan bir diğer isim Gazeteci Fatih Portakal oldu.

İlk olarak Nevşin Mengü ile İnce arasındaki tartışmaya değinen Portakal, "Nevşin de cevabını vermiş. Böyle bir siyasetçinin olmaması gerekiyor. İnce gibi bir insanın bizi yönettiğini düşünün." ifadelerini kullandı.

Anket üzerine yaşanan gerilimin ayrıntılarını paylaşan Portakal, muhalefette bu şekilde davranan İnce'nin, iktidara gelmesi halinde demokrat bir yönetici olup olamayacağını sorguladı:

"HİÇ GÜVEN VERMİYOR"

Bundan 3-4 gün önce bana mesaj atıyor. 'Kırıldım, bir daha sana çıkmayacağım' gibilerinden. Bana işimi öğretiyor. Ben size işinizi öğretiyor muyum? Herkes kendi işini yapsın arkadaş.

Şimdi muhalefetteyken böyle. Başa geldiğinde acaba gerçekten demokrat bir yönetici olabilir mi olamaz mı? Hoşuna gitmeyenleri eleştirebiliyor. Çıkmayacağım, etmeyeceğim. Telefonda atışma. Hiç güven verici bir isim değil Muharrem İnce.

Fatih Portakal, 58 yaşındaki İnce'nin öfkesini kontrol edemediğini de sözlerine ekledi.