İstanbul Gazeteciler Federasyonu Başkanı Ali Rıza Yıldız’ın düzenlediği kahvaltılı programına bir çok basın mensubu katıldı.

Kahvaltı sonrası programın açılış konuşmasını yapan Federasyon Başkanı Ali Rıza Yıldız, Çekmeköy CHP Belediye Başkan Adayını basın mensuplarına tanıttı.

Ardından Belediye Başkan Adayı Orhan Çerkez’de Federasyon Başkanı Ali Rıza Yıldız’a teşekkür ederek konuşmasına başladı.

Çerkez, projelerini anlattı.

Çekmeköy’ü daha güzel bir ilçe yapmak için yola çıktık. Bu yolda siz değerli basın mensuplarının da desteğine ihtiyacımız var.

Eğitim: Çekmeköy’de eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için çalışacağız. Yeni okullar ve kreşler açacağız.
Sağlık: Her mahalleye sağlık ocağı açacağız. Mevcut sağlık tesislerini modernize edeceğiz.
Ulaşım: Toplu taşımayı daha ucuz ve daha konforlu hale getireceğiz.
Çevre: Çekmeköy’ü yeşil bir ilçe yapmak için çalışacağız. Parklar ve bahçeler yapacağız.
Çekmeköy’ü hep birlikte daha güzel bir ilçe yapacağız.”

Kahvaltı programının ardından Orhan Çerkez, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Çerkez, Çekmeköy’de birçok eksiklik olduğunu ve CHP olarak bu eksiklikleri gidermeye talip olduklarını söyledi. Ekrem İmamoğlu ile istişare halinde ilçeyi diğer ilçeler gibi yarışır hale getireceklerini belirtti.


BASIN MENSUPLARI ORHAN ÇERKEZ’İN SECCADE DAĞITIMI İLE İLGİLİ SORULARINI YANITLADI

umhuriyet Halk Partisi Çekmeköy belediye başkan adayı Orhan Çerkez’e bugün basın mensupları Geçtiğimiz günlerde basında çıkan seccade dağıtımı ile ilgili soru soruldu Orhan Çerkez Bu bir İslam’ın gereğidir Biz yaptığımız işten gayet mutluluk duyduk vatandaşlarımızda kutsal seccade olaylarından dolayı bize teşekkürlerini ilettiler herhangi bir sıkıntının olmadığını İslam sadece birilerinin tekerinde değil herkesin yapabileceği Özgür yapabileceği bir ibadettir şeklinde konuştu.