Burak Yılmaz'ın Beşiktaş'ta yaşadıklarıyla ilgili Milliyet'ten Atilla Gökçe'ye yaptığı açıklamalar siyah-beyazlı taraftarların tepkisini çekti. Kulübün içinde yaşanan gelişmelerin basınla paylaşılmasına tepki gösteren Beşiktaşlı taraftarlar sosyal medya hesapları üzerinden genç teknik adamı eleştiri yağmuruna tuttu.

İşte Burak Yılmaz'ın Beşiktaşlı taraftarları kızdıracak açıklamaları:

Takdirini Beşiktaşlı yöneticilere bırakıyorum

Vincent Aboubakar konusuna değinen Burak Yılmaz, "Araştırınca öğrendim ki bizim Kamerunlu golcümüz 4 ay sonraki alacağının ödenmesi için ısrar ediyormuş" dedi.

Burak Yılmaz, Aboubakar'la ilgili sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ödeme yapılmayınca ağrılarının da devam ettiğini söylediler ama hayır, bilimi araya koyarak dedikodu yapmak istemiyorum. Takdirini Beşiktaşlı yöneticilere bırakıyorum."

Futbolcularda inanılmaz bir vurdumduymazlık dikkati çekiyordu

Futbolcuların sorumluluk bilincindeki eksiklikten bahseden Burak Yılmaz, "Futbolcularda inanılmaz bir vurdumduymazlık dikkati çekiyordu. Ülkesinden misafiri gelmiş yabancı oyuncumuz, o gün idmana çıkmayıp kafetaryada oturabiliyordu. İsteksiz, gönülsüz çalışanlar da vardı" ifadelerini kullandı.

Eric Bailly krizine de değinen Yılmaz, "Anında tepki koymam hata olabilir. Ertesi gün de sorun giderildi. Barış sağlandı. Ama ben o günkü davranışımdan pişmanlık duymuyorum" sözlerini sarf etti.

İçten içe 'keşke gelmeseydim' dediğini kaydeden genç teknik adam "Ama Beşiktaş'tan kaçamazdım" ifadelerini kullandı.

Böyle tablolara da alışmak lazımmış

Kendisinin ardından Rıza Çalımbay'ın göreve gelmesiyle ilgili konuşan Burak Yılmaz, "Ben Başkanımız Ahmet Nur Çebi ile konuşmayı tamamlayıp kulüpten ayrılırken 5 dakika içinde Rıza hocanın geldiğini öğrendim. Böyle tablolara da alışmak lazımmış, ben bilemedim." dedi.