Kuzey Irak'ın Haftanin Vadisinde devam eden ve çok sayıda askeri personelin görev aldığı Pençe Kaplan operasyonunda, Mehmetçiğin dikkati ile, teröristlerin havadan paramotorlu saldırısının engellendiği ortaya çıktı.

Terörist

SABAH, PKK'da hain bir saldırı için görevlendirilen ve 150 kilogram bombalı saldırı girişimi gibi Hatay'da denedikleri gibi paramotor adlı uçuş aracıyla gelmekte olduğu sırada imha edilen kadın teröriste dair çarpıcı bilgilere ulaştı.

TERÖRİSTİN HAVADA İMHA EDİLDİĞİ ÖĞRENİLDİ

Geçen sene 12 Temmuz'da meydana gelen olayda, "Doğa Zilan" kod isimli kadın terörist Hediye Çerçi, örgütün Suriye'den getirdiği bir paramotora 150 kiloluk bomba yükü ile, Hantur Dağında konumlanan 40 kişilik time saldırı düzenlemek için havalandı. Bu sırada gözetleme yapan tim, paramotoru önce İHA sandı. Ardından İHA olmadığını farkedince siper alan keskin nişancılar, yoğun ateşe tuttuğu paramotorun üzerindeki bombayı infilak ettirmeyi başardı. Parçalanan paramotor ve kadın terörist ise, Hantur Dağı eteklerine düştü.

2015'TE TERÖRİST OLMUŞ

Kadın teröristin 2015 yılında terör örgütüne katım sağladığı ve Suriye'nin kuzeyindeki YPG'nin askeri kamplarında aldığı eğitimle maket uçak, paramotor gibi hava araçlarıyla askeri üs bölgeleri ve karakollara dönük nasıl ve ne şekilde saldırı düzenleneceğine dair sözde branş eğitimi aldığı ve PKK'nın silahlı kadın yapılanması YJA-Star bünyesinde oluşturulan sözde Delal Amed Hava Savunma Gücü içinde faaliyet gösterdiği belirlendi.

Bu bağlamda örgütün paramotor, bombalı maket uçak ve drone gibi birimindeyken, kaçarak teslim olan A.D adlı kadın teröristte, Hediye Çerçi'yi fotoğrafından teşhis etti.