Cumhur İttifakı AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi, Bitlisliler Derneği’ni ziyaret etti. Bitlisli gençler tarafından meşalelerle karşılana Kadem Başkan, Dernek Başkanı Mekin Soyer ve Bitlisliler ile hasbihal etti.

Toplantıya Cumhur İttifakı AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi’nin yanı sıra AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Aydoğan Ahıakın, Muş İDER Dernek Başkanı Yılmaz Bozyiğit ve çok sayıda vatandaş katıldı. Toplantıda projelerini anlatan Kadem Ekşi, yerel seçimlerde Bitlislilerin desteğini istedi.

Maltepe’de sosyal belediyecilikte önemli adımlar atacaklarını söyleyen Kadem Başkan, “Açta açıkta kimseyi bırakmayacak düzenlemeleri yapacağız. Gerek aşevleri, gerek öğrenci bursları, gerek mesleki ve teknik eğitim anlamında çalışmaları hayata geçireceğiz” dedi.

Anadolu yakasının en büyük gençlik ve spor merkezini Maltepe’de yapacaklarını söyleyen Kadem Ekşi, gençlerin burada her türlü spor dalıyla ilgilenebileceklerini vurguladı.

Maltepe’ye yeni dönemde 3.7 milyar TL tutarında yatırım yapacaklarının altını çizen Ekşi, yaşlı ve yorgun 15 bin binanın hızla dönüştürüleceğini ifade etti.

Yerel seçimlerde Bitlislilerin desteğini isteyen Ekşi, “Birçok problem var. Bunları çözmezsek burası azap şehri olur. Burayı yeniden 7/24 yaşayan bir şehre dönüştüreceğiz. Bu dönem vaat edenlerle değil iş yapacak ekibe destek vermenizi istiyoruz” şeklinde konuştu.