Geçtiğimiz gün sosyal medya platformu Instagram üzerinden 3 adet gönderi yayınlayan Furkan Celep isimli bir genç, gönderilerin üzerine bir intihar notu yazmasının ardından canına kıydı. 18 yaşında olduğu ve bir kargo şirketinde çalıştığı öğrenilen gencin gönderilerinin altına yorum yağdı. Gencin intiharı Twitter'da gündem oldu. 

'DAHA İYİ BİR DÜNYA İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPTIM'

İntihar notuna başlarken alkol veya uyuşturucu madde kullanmadığını belirten Celep, bunalımda veya depresyonda olmadığını vurgulayarak intihar etmeyi çok uzun süredir düşündüğü, pek çok insanla dolaylı olarak bu konuyu konuştuğunu yazdı. 

İnsanların paniğe kapılmaması için olabildiğince üstü kapalı bir şekilde intihar etmek istediğini anlattığını söyleyen Celep, "Zorbalıktan kaçındım, kimseye bulaşmadım, zorda kalanlara yardım ettim. Paraya ihtiyacı olana para ilgiye ihtiyaçları olana ilgi verdim.Hayvanları sevdim onlara ilgi gösterdim, besledim. Doğayı kirletmemeye çalıştım. Daha iyi bir dünya için elimden geleni yaptım." ifadelerini kullandı.

 

SEVGİSİZ KALMIŞ BİR GENÇ

Yazısında ailevi duygulardan yoksun bırakılarak büyüdüğünü, ailesinden şefkat görmek istediğini; fakat bunun için asla ailesini suçlamadığını belirten Celep, zaman içinde argo ve küfür kullanmaya başladığını, insanları önemsemeyi bıraktığını ve doğa ile hayvanlara ayıracak vakit bulamadığını söyledi.

Duygusuz bir insana dönüşüyor gibi hissettiğini yazan genç, "Hayatımın geri kalanına duygusuz bir insan olarak devam etmek istemiyorum. Sorumluluk almak istemiyorum.Bir araba, bir ev veya herhangi bir şey uğuruna yıllarımı aylarımı harcamak istemiyorum." dedi.

Gencin intihar mektubundan satır başları:

Aslında hiçbir şey için yaşamıyorum.Yaşamak için bir nedenim bir amacım yok.İnsanların yoluma sürekli taş koyup beni yoracaklarını biliyorum, bunun için çabalamak istemiyorum.

Burda kalmamı saglayan bir kaç şey vardı. Şarkılar, kitaplar, filmler, dogğa, gökyüzü ve birkaç tane de dost. Bunlar benim bir süreligine burda kalmamı sağladı.

NEDEN KİMSE BENİ SEVMİYOR?

Merak ediyorum neden kimse bana degerli oldugumu hissetirmiyor? Neden kimse beni sevmiyor? Biraz daha eglenceli, daha yakışıklı, daha çalışkan mı olmam gerek. Hayat bunları istiyor.Benim bunları karşılayacak ne gücüm ne de umudum var.

Daha iyi görünmek için, insanların beni sevmelerini saglamak için kendimi yormak, yıparatmak, ruhumu bedenimi kirletmek istemiyorum. Neden beni böyle sevmiyorlar ki ? Düşüncelerimi, fikirlerimi, deger verdigim her şeyi sırf dış görünüşüm biraz kötü diye kestirip atıyorlar. Bu konuda önemsiyecegim birisini bulmaya çalıştım (deger vermek istedim, deger görmek istedim özel hissetmek istedim) ama her seferinde ters tepti, dostluklar arkadaşlıklar kurmaya çalıştım olmadı.

Dünya yaşamak için çok kötü bir yer

Bu dünya yaşamak için çok kötü bir yer, bunu istemiyorum.Son kez bugüne kadar birisini üzdüysem veya kalbini kırdıysam bunun üzgünüm, özür dilerim. Belki burada bulamadıgım huzuru gökyüzünde bulurum. Huzurlu, mutlu ve umut dolu hayatlar sürmeniz dilegi ile hoşçakalın...

İNSANLIKTAN YOKSUNLAR!

Gencin intiharı sosyal medyada gündem oldu. Pek çok sosyal medya kullanıcısı, hiç tanımadıkları bu genç için iyi dileklerini gönderirken bazı kullanıcılar insanlık dışı yorumlarda bulundu. 

İşte o yorumlardan bazıları...