30 Temmuz'da babaevinde eşi tarafından pompalı tüfekle öldürülen 20 yaşındaki Emine Yanıkoğlu'nun, yine erkek terörüne kurban giden, Aleyna Çakır adıyla bilinen 21 yaşındaki Sema Esen ile arkadaş olduğu öğrenildi. 

Bir gün öldüğümü duyarsan sebebi Ümit

Aleyna Çakır'ın evine gelen temizlikçi F.U., Çakır ile konuştuğu esnada genç kızın, "Ağabeyim para gönderiyor, o parayı da elimden Ümit alıyor. Abla bir gün ölürsem ölümüm bu şahıstan olur. Bu beni öldürür bak bir gün duyarsın. Sebebim Ümit." dediğini aktarmıştı.

AYNI KADERİ EMİNE YANKIOĞLU'NA DA REVA GÖRDÜLER

Aleyna Çakır gibi erkek terörüne kurban giden Emine Yankıoğlu'nun ölmeden birkaç saat önce üvey annesi Nurten Gül Durgar'la dertleştiği öğrenildi.

Durgar, Yankıoğlu'nun yürek burkan ifadelerini şu şekilde aktardı:

"Emine bana, 'abla ben Aleyna'nın cenazesine gittim' dedi. 'Peki tanıyor muydun?' diye sordum, 'arkadaşımdı' yanıtını verdi. Cenazeye gitmesine eşinin izin vermeyeceğini düşündüğü için, arkadaşının doğum gününe gidiyorum diye evden çıkmış."

Gözleri uzaklara dalmış

Durgar, Emine'nin durgunlaşıp, gözleri uzağa dalarak kendisine, "Cenazede içimden şöyle geçirdim; yarın bir gün de benim cenazemi böyle kaldırırlar. Onun öldüğünü duyunca çok üzüldüm. Nereden bakarsan da kaderlerimiz aynı abla." dediğini anlattı.

'SENİ DE KENDİMİ DE ÖLDÜRÜRÜM' 

Durgar, "En ufacık olayda, 'Beni sinir etme Emine, seni çeker vururum. Seni de öldürürüm, kendimi öldürürüm' derdi. Ama o gün Emine'yi öldürdü, kendini öldürmedi." dedi.

Yeter ki beni bulmasın diyordu

"Emine bana, 'Bu daha ne ki abla. Evdeyken yapmadığı eziyeti bırakmıyor. Nefret ettim' diyordu. Biz, Emine ölmeden birkaç ay önce internetten sığınma yurtları aradık. Ankara olsun istemiyorduk. Yeni bir sayfa açmak istiyordu. Kıbrıs'a gitmek istiyordu. 'Yeter ki beni bulmasın abla' diyordu."