Faruk Özlü, kendisine bakanım demeyenlere çok kızıyormuş’ söyleminin dedikodu olduğunu vurgulayan Özlü, “Bu Ankara’da siyasi nezaket ifadesidir. Ama ‘bu adam böyle istiyor’ demek çok çirkin, çok kaba” dedi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, sosyal medyada ve kamuoyunda yayılan “bakanım demeyene kızdığı” şeklindeki söylentilere yanıt verdi.

Şehirde dalga dalga yayılan konunun kendisine de zaman zaman iletildiğini ve söylentilerin tamamen dedikodudan ibaret olduğunu ifade eden Özlü, yaptığı açıklama ile konuya son noktayı koydu. Başkan Faruk Özlü, açıklamasında şunları kaydetti:

Düzce’de şehir efsanesi gibi bir dedikodu dolaşıyor. Benim de kulağıma geliyor. Dedikodu sahipleri, ‘Faruk Özlü ile görüşürken, bakanım demezsen kızıyormuş’ diyorlar. Böyle bir terbiyesizlik olabilir mi? Bir insan karşısındakine ‘bana bakanım deyin’ diyebilir mi, bunu der mi? Bakanlık yapmış birine, siyasi nezaket ifadesi olarak ‘bakanım’ denilebilir. Milletvekilliği yapmış birine ‘milletvekilim’ denilebilir. Bu Ankara’da siyasi nezaket ifadesidir. Ama ‘bu adam böyle istiyor’ demek çok çirkin, çok kaba. Bu küllüm yalandır. Bunları söyleyenler bir kusur nereden bulabiliriz derdindeler. Bu adam hırsızlık yapıyor diyemiyorlar, tembel diyemiyorlar, kafası basmaz diyemiyorlar. Bir şey bulamadıkları için böyle bir dedikodu yayıyorlar. Benim profilimdeki bir adamın bunu demesi çok ayıp. Benim kıymetli vatandaşlarımızdan istirhamım bu yalan dedikodulara asla ve kat’a itibar etmemeleri.”