Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Preveze Deniz Zaferi'nin Yıl Dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü" yayımladığı mesajda hem Doğu Akdeniz'e göndermede bulundu, hem de 'Mavi Vatan' vurgusu yaptı. Mesajında dikkat çeken açıklamalara yer veren Erdoğan, Deniz Kuvvetlerinin güçlendirilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN MESAJI

Erdoğan'ın dikkat çeken mesajında şu ifadelere yer verildi:

"Son dönemde dünyada ve özellikle Akdeniz'de yaşanan hadiseler, bize her alanda olduğu gibi denizlerde de çok daha güçlü olmamız gerektiğini göstermektedir. Mavi Vatanımızı savunmanın ne kadar önemli olduğunun bilinciyle denizlerimizdeki hak ve çıkarlarımızı korumaya güçlü bir irade ve sarsılmaz bir inançla devam etmekteyiz. "Hazır ol cenge, ister isen sulhu salah" diyen ecdadımıza kulak vererek, ülkemizde, bölgemizde ve tüm dünyada barışı, huzuru, güvenliği daim kılmakiçin ordumuzun tüm unsurlarını olduğu gibi Deniz Kuvvetlerimizi de yerli ve milli imkân ve kabiliyetlerle donatmaktayız."

Mavi Vatanımızı korumak için Deniz Kuvvetlerini güçlendiriyoruz

"Bugün dünyada kendi savaş gemisini milli imkânlarıyla tasarlayan, inşa eden ve idamesini gerçekleştirebilen 10 ülkeden biri olarak Mavi Vatanımızı korumak, dostlarımızın emin olmasını sağlamak, haklarımıza göz dikenleri caydırmak için Deniz Kuvvetlerimizi güçlendirmeyi sürdürmekteyiz. Preveze Deniz Zaferi'nin yıl dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü'nde vatan için mücadele eden bütün kahramanlarımızı ve şehitlerimizi şükranla anıyor, Deniz Kuvvetlerimizin tüm mensuplarını en kalbi duygularımla selamlıyorum."