Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Şırnak’a geldi.

Havalimanında Vali Ali Hamza Pehlivan ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Akar, Irak sınırındaki birliklerde inceleme ve denetlemelerine başladı.

23. Piyade Tümen Komutanlığı’na da geçen Akar ve beraberindeki TSK Komuta Kademesi, sınır hattı ve ötesindeki birliklerin komutanları ile toplantı yaptı.

"TERÖRİSTLERİN TESLİM OLMAKTAN BAŞKA ÇARESİ YOK"

Toplantı sonra Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar açıklamalarda bulundu.

Kış şartlarına rağmen mücadelemiz devam ediyor. Hedef teröristler, inlerini başlarına yıkmak için buradayız. Teröristlerin adalete teslim olmaktan başka bir çaresi yoktur. 18 terörist etkisiz hale getirildi. Saldırının Tel Rıfat bölgesinden yapıldığını tespit ettik.

Bunlardan hiçbir şey elde edemeyeceklerini anlamaları lazım. Burada biz bildiğiniz gibi huzur ve güven içinde yaşanmasından yanayız. 

UKRAYNA-RUSYA GERGİNLİĞİ

Biz biliyorsunuz başlangıçtan itibaren barış, huzur ve refah içerisinde yaşamalarından yanayız. Tüm tarafların yardımcı olmasını istiyoruz. Askeri hareketlilik çok dikkat çekici. Bunların çok dikkatli yapılması lazım. NATO olarak Türkiye olarak temaslarımızı sürdürüyoruz. Cumhurbaşkanımız aracılığıyla bir arabuluculuk yapılması önemlidir. Problemlerin diyalog yoluyla çözülmesinden yanayız.