MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye'de Kürt sorunu diye bir sorun yoktur. Var diyen, olduğunu ısrarla dayatıp iddia eden kim varsa kalbi Türk milletiyle bir atmayan namertlerdir. Kılıçdaroğlu´nun iradesi rehin alınmış, vicdanı haczedilmiştir." dedi.

Bahçeli açıklamasında, "Aziz Atatürk’ün kurduğu parti meşum ellerin denetimine girerek kökünden ve kimliğinden tehlikeli ölçülerde kopmuş, nihayetinde başkalaşıp melezleşerek siyasi merkezini ve ahlaki metabolizmasını kaybetmiştir" ifadelerini kullandı.

Açıklamasında HDP'ye de değinen Bahçeli, "HDP meşru bir organ değil. Terör örgütü PKK'nın mazbata almış maskeli halidir" şeklinde konuştu.

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Kürt sorununu HDP ile çözebiliriz" sözleri üzerine, eski HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Kürt sorununun çözümünün yegane muhatabı HDP değil ama bu sorunun çözümü adına bugün demokratik siyaseti var eden ve kolaylaştıran başlıca aktör HDP’dir. Ama asla unutulmaması gereken şey demokratik çözümün adresi ve asıl muhatabı İmralı’dır" ifadelerini kullanmıştı.