Sarı-Lacivertli kulübün gündemine dair açıklamalarda bulunan Yıldırım başkan adayı olmasına ilişkin, "4 yıl benim başkanlık sürecimde, 6 yıllık Ali Koç'un başkanlık döneminde şampiyon olamadık. Bunun vermiş olduğu bir mutsuzluk var. Trabzonspor maçının ardından Fenerbahçe yönetimi, 2 Nisan'da kongre üyelerini stada çağırdı ligden çekilme karar için ancak yapmadı. Yönetim korktu, bir sonraki sene yöneticeler ceza görecekti. Onlar sırf başkan veya yönetici olma şanslarını kaybederler diye kararı kongre vermiş gibi yapıp ligden çekilmediler." ifadelerini kullandı.

"Mourinho'nun Fenerbahçe'ye gelmesinin nedeni ben ve arkadaşlarım. Ben Mourinho ile Roma'da görüştüm ve orada Jose Mourinho'ya 'Fenerbahçe'nin size ihtiyacı var, sizin de Fenerbahçe'ye ihtiyacınız var' dedim. Daha sonra Mahmut Uslu ve Önder Fırat Porto'ya gitti ve biz 15 Milyon Euro'ya anlaştık. Bizim bir riskimiz vardi biz seçilirsek gelecekti. Ali Bey'in yönetimi de araya girmiş. Ben Jose Mourinho'yu açıklamasam İsmail Kartal ile devam edeceklerdi."

"Aziz Yıldırım Başkan olursa Fenerbahçe'yi şampiyon yaparlar mı?" sorusu üzerine Yıldırım, "Bu liderlik meselesi. Biz başkanlık döneminde mahkemeler nedeniyle Fenerbahçe Spor Kulübüyle ilgilenemedik ama şimdi kafamızda sadece Fenerbahçe var. Bu yıl şampiyon yapacağım eğer yapamazsam, sezon sonu kongreye gideceğim. Ali Koç Fenerbahçe'yi bu kadar çok seviyorsa aday olmaması gerek. Bizi şampiyon yapmayan kim bunu açıklaması gerek. Sen ligden çekilmek için o kadar insanı kongreye topluyorsun ama kararını değiştiriyorsun." dedi.

"Ali Koç lider değil. Herkes başkan olabilir ama Ali Koç lider değil. Kara alıyorsun ligden çekileceğiz diye ama sonra cezalar nedeniyle karardan vazgeçtiler. Bunu öngörmesi gerekirdi.

"Çatıya Atatürk olur mu ya? Değerler bu kadar düşürülür mü? Ya öne koyacaksınız ya da hiç koymayacaksınız. Engelleri aşamıyorsa, çatıya koymayacak. Yıllar önce, bizlerden çok önce stadın üstünde Atatürk heykeli varmış. O zaman getirin, bizim stadımızdaki beton çıkıntıların üstüne Atatürk'ün Kocatepe'deki heykelini koyun, bitti. İlla uçakla, helikopterle geçen insanlar mı görecek? Vatandaş görmeyecek ki."

"Fenerbahçe'yi baronlar yönetiyor sözüne ilişkin Yıldırım, Ali Koç'un devam etmesini isteyen baronlar var! İçeriden değil, dışarıdan." 

"Biz listemizi herkesin birbiriyle uyum içerisinde çalışacağı bir liste yaptım. Buradaki herkes Fenerbahçe'nin çıkarları için çalışacak insanlar."

"Fenerbahçe bu sene şampiyon olamadı çünkü hep dışarıya konsantre olduk. Ben olduğum sürece Fenerbahçe'yi şampiyon yapmazlar lafının üzerine herkes ne de olsa biz şampiyon olamayacağız mentalitesi oturmaya başladı. Maçta bazı hatalar oluyor onun ardından iyice hevesleri kaçıyor çocukların."

"Ben kimsenin adamı değilim. Ben Fenerbahçe'nin adamı ve adayıyım. Ben kimseden onay almadım. Ben 1998'de de kendim çıktım, şimde de kendim çıktım. Raydan çıkmış Fenerbahçe'yi raya oturtmak için aday oldum. Ben siyasetle hiç uğraşmadım. Ben Atatürkçü, Laik ve Cumhuriyetçiyim. Ben Recep Tayyip Erdoğan ile 6 seneye yakındır hiç görüşmedim.

"Çalışan bütün personeli göndermeyeceğiz. Bütün taraftarları çağıracağız ve bütün sorunları çözeceğiz. Kadınların da kulübün içerisinde daha çok yer almalılar. Bunun için çalışacağım."