Avusturya'da başkent Viyana'nın Sinagog bölgesi yakınlarında gerçekleşen terör saldırısında 2 kişi öldü, 15 kişi yaralandı. Viyana şehrinin altı ayrı noktasına düzenlenen terör saldırısında Viyana polisi, karşılık verdiği saldırganın ağır olarak yaralandığını ifade etti.

Avusturya Viyana'da silahlı saldırıda 2 ölü

Avusturya, Viyana Schwedenplatz şehrindeki bir Sinagog'a yakın bölgede teröristler, ellerinde silahlarla altı ayrı noktaya bir saldırı gerçekleştirdi. Avusturya İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, terörist ve güvenlik güçleri arasında çıkan çatışma esnasında bir sivil yaşamını yitirdi. 

Viyana Sağlık Kurumu ise terör saldırısında 15 sivilin yaralandığını, bunlardan 7'sinin durumunun ağır olduğunu ifade etti. Yaralı vatandaşların hastaneye kaldırılarak tedavi sürecine sokulduğu öğrenildi.

 

Avusturya'da ölü sayısının daha fazla olduğu iddia ediliyor

Avusturya'nın başkenti Viyana'da meydana gelen terör saldırısında resmi makamlardan gelen bilgiye göre 2 kişi yaşamını yitirdi. Ancak sosyal medyada dolaşan söylentiler ve başka haber kaynaklarından gelen bilgilere göre terör saldrısında yaşamını yitiren kişi sayısının 7'nin üstüne olduğu iddia ediliyor.