Arka Sokaklar, dizisinde Hüsnü Komiseri canlandıran Özgür Ozan karakteriyle bütünleşerek izleyicilerin ilgi odağı haline gelmişti. Ayrılık haberlerinin konuşulmasının ardından dizinin sıkı takipçileri sosyal medya hesaplarından başarılı oyuncuya çağrıda bulunarak dizide kalması yönünde talepte bulunuyordu. Özgür Ozan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "İşler iyice karıştı" adıyla paylaşım yaparak akıllarda soru işaretlerine neden olmuştu. 16.sezonun çekimlerine başlanacak Arka Sokaklar dizisinde devam edip etmeme konusunda Özgür Ozan kararını verdi. Kanal D ekranlarından yayınlanan Eylül ayında tekrardan izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. İşte Özgür Ozan'ın aldığı Arka Sokaklar kararı...

HÜSNÜ KOMİSER DİZİDE KALIYOR!

Gazeteci Birsel Altuntaş'ın haberine göre yeni sezonda Zafer Ergin ve Özgür Ozan dizide veda etmeyecek. Kısa süre içerisinde Erler Film ile Özgür Ozan ve Zafer Ergin'in yeni sezon için masaya oturması bekleniyor.

Ayrıca ayrılmaz ikili aline gelen Özgür Ozan'ın yanında Şevket Çoruh'ta yeni sezonda diziye devam etme kararı aldı. Selin karakterine hayat veren Oya Okar'ın Eylül ayında yayınlanacak yeni bölümlerde yer alması bekleniyor.

ÖZGÜR OZAN KİMDİR?

1966 yılında Bolu'da bir memur çocuğu olarak doğmuştur. Bir erkek kardeşi vardır.

Ankara Bahçelievler'de ilkokul ve ortaokulu okudu. Ankara Cumhuriyet Lisesi'nden mezun olduktan sonra amatör tiyatrolarda çalıştı.

1985 yılına kadar profesyonel olarak basketbol sporu ile ilgilendi ve oynadı. Ankara Sanat Tiyatrosunda kısa bir süre tiyatro ile ilgilendi.

İzmir'de 9 Eylül Üniversitesi'nin Tiyatro Bölümü'nü kazandı. İzmir'e giderek İzmir Devlet Tiyatrosu, İzmir Çocuk Tiyatrosu ve Uluslararası Tiyatro Topluluğu'nda çeşitli oyunlarda rol aldı. Bu arada İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü'nden mezun oldu. Üniversite yıllarında harçlığını çıkarmak için animatörlük yaptı.

Televizyona ilk olarak Susam Sokağında postacı rolü ile başladı.

İzmir'den sonra Adana Devlet Tiyatrosu, sonra da Bursa Devlet Tiyatrosu'nda görev yaptı. Daha sonra İstanbul'a geçerek Pınar Çocuk Tiyatrosu'nda çalıştı.

2002 yılında Hamdi Alkan'ın Reyting Hamdi programı ile de komedi macerası başladı.

2002 yılında başlayan, yapımcılığını Birol Güven, senaryosunu senaristler arasında bulunan 2002- 2012 yılları arasında Metin Açıkgöz, 2010-2012 yılları arasında Müfit Can Saçıntı'nın yazdığı "Çocuklar Duymasın" adlı dizide canlandırdığı, hafif kılıbık light Selami karakteri ile meşhur oldu. Dizide baş rollerde Tamer Karadağlı ve Pınar Altuğ oynadı.

2006'dan bu yana Kanal D'de yayınlanan "Arka Sokaklar" adlı dizide Komiser Hüsnü Çobanı oynamaktadır. Arka Sokaklar dizisinin yönetmenliğini Orhan Oğuz yaptı, başrollerde ise Zafer Ergin, Şevket Çoruh, Özgür Ozan, Uğur Pektaş, Alp Korkmaz, İlker İnanoğlu, Gamze Özçelik, Berk Oktay, Çağla Kubat oynadı.