15 Temmuz 2016 tarihinde hain darbe girişimini gerçekleştiren sanıklar bugün yargı karşısında hesap verdi. Sabah saatlerinde görülen duruşmada, hain FETÖ'cülere cezalar yağdı. FETÖ'cüler ise, mahkemeye tehditler savurdu.

79 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET

15 Temmuz gecesindeki darbe girişimi esnasında 4 sivil imamın Akıncı Üssü'nde bulunduğu tespit edildi. Ankara'ya bombalar yağdıran pilotların da yer aldığı 15 eski askere ve 4 sivil imama 79'ar kere ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. 

Davada FETÖ elebaşı Fethullah Gülen ve Adil Öksüz'ün dosyaları ayrıldı. Sabah saat 10:00'da başlayan mahkemede, Mahkeme Başkanı Selfet Giray tam 30 dakika boyunca hükümleri okudu, ardından sanıklara son sözlerinin sorulacağını, bundan başka bir beyanın kabul edilmeyeceğini dile getirdi. Ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırılan hainler ise Mahkeme Başkanı'na küstah tehditler savurdu.

"ASIL GÜLEN, SON GÜLEN OLACAK"

Darbeci hainler, cezalarının açıklanmasının ardından mahkeme heyetine ve başkanına küstah tehditler savurdu. O tehditlerden bazıları şu şekildeydi:

Asıl gülen son gülen olacaktır.

Sizinle tekrar görüşeceğiz.

Zamanı gelince siz, bizim yerimize geçeceksiniz.

Başkan, seninle görüşeceğiz.

HAİNLERE AĞIR CEZALAR YAĞDI

11 Ağustos 2017 tarihinde başlayan yargı süreci bugün son buldu. Yüzlerce vatandaşın kanına giren darbeci hainler, bugün hak ettikleri cezaları aldılar. FETÖ'nün sivil imamları, eski askerler gibi pek çok hain, ağırlaştırılmış müebbet cezasıyla cezalandırıldı. Akıncı Üssü davası bugün son bulmuş oldu.