AK Parti İstanbul İl Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımının beklendiği forumda, çok sayıda ülkeden konuşmacılar da yer alacak.

"İnsanlığın iyiliği için öneriler" hedefiyle düzenlenen forum, 21. yüzyıl siyasetinin soru ve sorunlarına yeni cevaplar ve çözüm önerileri ortaya koymayı hedefliyor.

Organizasyonunu AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Efkan Ala ve Mustafa Şen, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ile AK Parti MKYK Üyesi Ayşe Böhürler'in üstlendiği forumda, ABD, Almanya, Azerbaycan, Fransa, İngiltere, Güney Afrika, Gürcistan, İtalya, Katar, Lübnan, Moritanya, Norveç, Pakistan, Rusya, Singapur, Sırbistan, Ukrayna ve Ürdün'ün de bulunduğu ülkelerden önemli konuşmacılar, nükleerden enerji savaşlarına, iklimden göçe, insani krizlerden küresel tehditlere bugünün uluslararası ilişkiler meselelerini ele alacak.

Forumda, "21. Yüzyılın Krizleri ve Siyasetin Geleceği", "Siyasette Etik, Kültür ve Felsefe", "21. Yüzyılda Siyasal Kurumlar ve Yeni Yaklaşımlar", "Dijital Çağda Siyaset ve Medya", "Değişen Siyasi Liderlik: Yerel ve Küresel Sorunlar", "Yeni Güç Savaşları: Ekonomi ve Enerji Politikaları", "İnsani Krizler, Kültürel Çatışmalar ve Siyasetin Cevabı", "Yeni bir Soğuk Savaş mı? Küresel Jeopolitik ve Riskler", "Terör ve Güvenlik: Küresel Tehditler", "Siyasette ve Toplumda Dinin Rolü" başlıkları ele alınacak.

4-5 KASIM'DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Nükleer Çağda Barış Vakfı Başkanı Dr. Ivana Nikolic Hughes, Norveç eski İklim ve Çevre Bakanı Erik Solheim, eski Tunus Dışişleri Bakanı Refik Abdüsselam, Gürcistan eski Savunma Bakan Yardımcısı Nodar Karshiladze, Fransız siyaset bilimci François Burgat, Notre Dame Üniversitesinden Prof. Ebrahim Moosa ve Asya Konseyi Başkanı Dr. Quansheng Zhao gibi isimlerin konuşmacı olacağı forumda, AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Efkan Ala ve Mustafa Şen, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti milletvekilleri Naci Bostancı, Volkan Bozkır ile Mahir Ünal da moderasyonda yer alacak.

Forum, Hilton İstanbul Bosphorus'ta 4-5 Kasım'da gerçekleştirilecek.