Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Temmuz’da Ordu’nun Altınordu ilçesinde düzenlenen programda vatandaşlarla bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulunmuştu. Karadeniz ekonomisinde önemli yere sahip fındık üreticileri ile de görüşen Erdoğan bu yıl için Toprak Mahsulleri Ofisi’nin fındık alım fiyayatını 54 lira olarak açıkladı.

Gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından toplantı alanının karşısında bulunan bir ailenin çay teklifini kırmayan Erdoğan, aileye ziyarette bulunmuştu. Samimi anların yaşandığı o çay daveti ile ilgili Yıldırım ailesinde açıklama geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Eedoğan’ın daha önceki ziyaretlerinde de çay teklifinde bulunduklarını ancak Erdoğan’ın programı nedeniyle bu isteklerinin gerçekleşmediğini belirten aile, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı misafir etmekten oldukça memnun kaldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı evlerinde ağırlamanın kendilerini onurlandırdığını söyleyen Nizamettin Yeşilyurt, “Bunun evveliyatı var. Daha önceki programlarında buraya geldiğinde kendisini çay içip sohbet etmeye davet ettik. Ancak o dönemlerde yoğun programları dolayısı ile gelememişti, bize hediye ikram etti, biz de kendisine hediye takdim etmiştik. Bu son geldiğinde bizi unutmamış, öncesinden hazırlık yapmış ve yaptığımız davete icabet etti. Sohbet ettik güzel bir ortam oldu” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının devamında devletimizin başkanı ile oturup sohbet etmek herkese nasip olmayacak bir iş diyen Nizamettin Yeşilyurt, “Çok güzeldi. O gün misafirlerimiz de vardı. Kendilerine çay ve fındık ikramında bulunduk. Sağ olsun bizleri kırmadı, güncel konulardan konuştuk. Fındık fiyatını açıkladı ve ‘fındık fiyatını açıkladık, artık pahalı yiyin' şeklinde espri yaptı. Güzel bir ortam oldu. Devletimizin başkanın gelip bizim evimizi şenlendirmesi ve onur etmesi çok büyük bir olay bizce. İnşallah kendisi de memnun kalmıştır. Allah razı olsun.” dedi.

"AİLEDEN BİRİ GİBİ GÖRÜYORUZ"

Erdoğan'ın ziyareti ile ilgili konuşan Nizamettin Yeşilyurt'un babası 84 yaşındaki Selahattin Yeşilyurt ise “Ziyaretten memnun olduk. Kendisini biz aileden biri olarak görüyoruz. Reisi Cumhur gelmiş diye ben de tedirginlik yoktu, aileden kabul ediyoruz. Burada oturduk sohbet ettik, kendisini zaten çok görmek istiyoruz, her zaman görmek istiyoruz. Kendimizden biri olarak biliyoruz. O da bizleri öyle biliyor." şeklinde konuştu.