Siyasetçilerden iş adamlarına, gazetecilerin ve her çeşit meslek grubundan toplumun her kesiminden davetlilerin katıldığı merasimde, evlenen çiftlerin nikah şahidliğini Hasan Aksay, Mustafa Dilipak, Cemil Ziver Ayhan, Ahmet Bilal Direkçi yaptı. Nikah törenine çok sayıda davetli katıldı. Dilipak, nikah töreninde yaptığı konuşmada, İslam ahlakı ve ailenin önemine vurgu yapan kısa bir konuşma yaptı ve “Allah’ın emri ve peygamberin gavli” üzerine kurulan bir ailenin  alamet-i farikalarının neler olduğunu anlattı. Dilipak, “Allah’ın emri, peygamberin gavli” üzerine nikahlanmanın anlamının “Allah’ın rızasının tecellisinin vesilesi olarak, yeryüzünde adil şahidler olmak olduğunu” söyledi.

Ahsen Büşra ve Emre’nin anneleri Asiye Dilipak ve Aysel Yıldızcı misafirleri birlikte karşıladılar ve uğurladılar.

Abdurrahman Dilipak’ın dört evladından en küçüğü olan Ahsen Büşra Dilipak, Şehir Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun, Üsküdar Üniversitesi’nde sosyal media konusunda Yüksek Lisans tezi hazırlıyor. 


TRT Çocuk’un kurucularından Bekir Yıldızcı’nın oğlu Emre Yıldızcı ise Boğaziçi Üniversitesi Fizik bölümünden mezun ve ABD’de Wisconsin Üniversitesi’nde  Atom fiziği konusunda araştırma görevlisi olarak çalışıyor.

Ahsen Büşra ve Emre Yıldızcı, daha önce 12 Ağustos 2022 tarihinde İstanbul’da nişanlanmışlardı. 

‘’BİZ ÖĞÜT ALANLARDANIZ! BİZE BİR ÖĞÜT VERİN’’

Yeni evlilerin nikah töreninde davetlilere “Bize bir Öğüt verir misiniz? Biz öğüt alanlardanız” yazılı, katılanların yeni evlilere öğütlerini yazacakları kağıtlar dağıtıldı. Dilipak, ‘’bunun unutulan bir gelenek olduğunu, Buna geçmişte “Pendname” adı verildiğini ve Anne-babaların, akraba ve arkadaşların, manevi bir vasiyet olması yanında kendilerinin katlanmak zorunda oldukları güçlüklerden ve tecrübelerden elde ettikleri sonuçları kendilerinden sonrası için bir baht kaynağı olması temennisi ile kederlerden çıkartılan derslerin ve mutluluklardan çıkartılan tecrübelerin paylaşılması anlamını taşıdığını söyledi ve “Kederler paylaşıldıkça azalır, mutluluklar paylaşıldıkça çoğalır” dedi.

Biz de, Cafesiyasetcom ailesi olarak Dilipak Ve Yıldızcı Ailelerini tebrik ediyor Ahsen Büşra ve Emre'ye  ömür boyu mutluluklar diliyoruz…