Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, "Güçlerimizin Orta Doğu'daki konumunu değiştirmek, bir caydırıcılık mesajıdır" denildi.

7 Ekim'de, İsrail'in Filistin'deki katliam saldırılarına her fırsatta desteğini yineleyen Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Doğu Akdeniz'e uçak gemisi ve asker gönderme nedenlerinin caydırıcılık mesajı olduğunu bildirdi.

Beyaz Saray'dan konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Güçlerimizin Orta Doğu'daki konumunu değiştirmek, çatışmayı tırmandırmaya çalışanlara yönelik bir caydırıcılık mesajıdır." ifadelerine yer verildi.

ABD'den son dakika Orta Doğu ve savaş açıklaması! Nükleer denizaltı göndermişti!

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Komutanlığı, donanmasındaki nükleer denizaltılardan birini İsrail açıklarına gönderdi.

Açıklama Merkez Komutanlığı'nın sosyal medya hesabı üzerinden yapıldı. Ohio sınıfı denizaltının Merkez Komutanlığı'nın bölgedeki sorumluluk alanına ulaştığı belirtildi.

ABD'den son dakika Orta Doğu ve savaş açıklaması! Nükleer denizaltı göndermişti!

AMERİNA DONANMASININ EN BÜYÜĞÜ
Bölgeye giden denizaltı balistik füzelerle donatılmış ve Amerikan donanmasının en büyüğü olarak biliniyor. Amerika Birleşik Devletleri ordusu daha önce de iki uçak gemisini bölgeye göndermişti.