Genç kızın sosyal medya platformu Twitter'daki hesabı üzerinden yaptığı paylaşımların ardından tüm gözler Melisa'nın babası, emekli astsubay Özay Kılıç'a çevrilmişti. Melisa'nın attığı tweetlerin ortaya çıkmasının ardından babası Özay Kılıç gözaltına alınmış, ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı.

BABASININ İFADESİ: KIZIMI SEVERDİM

Melisa'nın intihar etmeden önce babasıyla sözlü tartışmaya girdiği öğrenildi. Olayın ve tweetlerin ortaya çıkmasının ardından emniyete götürülen Özay Kılıç, kızıyla arasında hiçbir problem olmadığını vurgulayarak şu ifadelere yer verdi:

"Sosyal medyada çok karamsar şarkılar dinliyordu. Ağabeyi gibi üniversiteyi kazanmasını istiyordum. Bu yüzden derslerine çalışmasını söyledim. 'Mart ayından beri hiç dersleri takip etmiyor muydun?' dedim. Kızımı severdim. Aramızda problem yoktu. Sosyal medyada yazılanlara çok üzüldüm."

DİNLEDİĞİ ŞARKILAR YÜZÜNDEN HAKARET YAĞDIRDILAR!

Siber zorbalığın cirit attığı sosyal medya uygulamasında akıl almaz bir olay gerçekleşti. İntihar ederek yaşamını yitiren genç kızın K-Pop tarzı şarkılar dinlediğini öğrenen bazı kimseler, Melisa'ya hakaret ve küfürler yağdırdı. Hakaret ve küfür eden kullanıcılara da yine sosyal medya üzerinden tepki yağdı.

NELER OLMUŞTU?

Kılıç'ın son gönderilerinde yazdıkları, okuyanların kanını dondurdu. Genç kızın Twitter'daki paylaşımlarını görenler, yine aynı mecrada, "İntihar değil, cinayet!" sloganlarıyla tepki göstermeye başladı. 

Kılıç'ın paylaşımları şu şekilde:

"Bu gece ölürsem ve babam benden nefret ettiği için peşimden gelirse ne yapacağım? Bu dünyada beni koruyamayan Tanrı, onun yanına gittiğimde beni babamdan korur mu yoksa orada daha çok mu acı çekerim? Korkuyorum. Ölmekten çok babamdan korkuyorum. Neden bunları yaşıyorum?" 

'AL SİLAHI SIK KAFANA' 

İddiaya göre Buse Melisa Kılıç'ın babası, kızına, "Sen başıma gelmiş en kötü şeysin. Al silahı sık kafana, bir gün ağlar hayatıma devam ederim." gibi intihara teşvik eden ifadeler kullandı.

'TETİĞİ ÇEKTİM'

Twitter hesabından son olarak, "Tetiği çektim." yazan Buse Melisa Kılıç intihar etti. Olayın ardından Twitter kullanıcıları, "İntihar değil, cinayet!" diyerek tepki göstermeye başladı.