Bunların projesi yok, kasetten medet umuyorlar

Millet İttifakı’nın vatandaşı ihtiyaçlarını gidermeye dönük bir projesinin olmadığını vurgulayan AK Parti Ankara Adayı Mehmet Özhaseki, “Bir dönem FETÖ’nün yaptığı bunlar da kaset kumpaslarından medet umuyor” şeklinde bir açıklama yaptı. Bu tür kumpaslarla bir yere varılamayacağını belirten Özhaseki, “alkınızı hayra yorun” çağrısı yaptı.

Cumhur İttifakı içerisinde AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Adayı olan Mehmet Özhaseki, tanıtım çalışmalarına devam ediyor. Hem AK Parti hem de MHP teşkilatının düzenlediği programlara katılan ve vatandaşlarla bir araya gelen Özhaseki, bir yandan geçmişte imza attığı projeleri hatırlatırken diğer yandan da Ankara için yeni planlarını halka anlatıyor.

MİLLET İTTİFAKI KUMPASTAN MEDET UMUYOR

Millet İttifakı’nın geçmişte FETÖ’nün yaptığı gibi yine kaset kumpas işine girdiğini kaydeden Mehmet Özhaseki, CHP adayının televizyonda “Bakın ne kasetler çıkacak” şeklindeki açıklamalarına tepki gösterdi. CHP adayının ve ittifak kurdukları kesimlerin proje üretmediklerini, kendilerini tanıtma uğraşında olmadıklarını söyleyen Özhaseki, rakiplerine akıllarını hayra çalıştırma çağrısı yaptı.

SEÇİLMİŞ OLMAK SUÇ İŞLEME HAKKI TANIMAZ

Seçimlere girip halka hizmet vaadi ile seçilen, ancak koltuğa oturduktan hemen sonra vatandaşı unutup, arkasındaki gizli güçlerin emrin giren isimleri eleştiren Özhaseki, kendisinin de tam beş kere belediye başkanı seçildiğini ve bu seçimlerin sonucunda hep halka hizmete gayret ettiğini aktardı. Milletin belediye başkanı adam gibi hizmet etmesi için seçtiğinin altını çizen Özhaseki, seçildikten sonra Kandil’in emrine girenleri eleştirdi. Kayyım atanan belediyelerde büyük bir hizmet faaliyetinin olduğunu, terör operasyonlarının ise Türkiye’nin beka sorunu için elzem olduğunu söyledi.

Kendi bakanlığı döneminde Doğu ve Güneydoğu’ya götürdükleri hizmet ile vatandaşın rahat nefes aldığnı ifade eden Özhaseki, Yakacık halkı ile buluştuğu toplantıda AK Parti’nin Yenimahalle Belediye Başkan adayı Veysel Tiryaki’yi övdü. Tiryaki’nin Altındağ Belediye Başkanı iken yaptığı hizmetleri anlatan Özhaseki, bölgenin yapılan yatırımlarla kalkındığını söyledi.

BİZ BEŞ KURUŞ HARCAMADAN, CHP İSE MİLYARLARCA DOLARA…

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde yaptığı bir hizmet ile CHP’li belediyenin yaptığı benzer hizmeti karşılaştıran Özhaseki; kendisinin bir lira harcamadan bir mahallenin tüm elektriğini karşılayan bir projeye imza attığını, CHP’nin ise devleti 3.5 milyar dolar borca soktuğunu aktardı. Özhaseki, “Bir lira harcamadan yaptırdığım baraj 70 kilometre su tuttu ve Yenimahalle’nin elektriğini karşılayacak kadar elektrik üretiyoruz. CHP Yuvacık Belediyesi ise bizimkinden kat kat küçük bir baraj için devleti 3,5 milyar dolar borca soktu” dedi.

ÖZHASEKİ: YAPTIK, YAPACAĞIZ

Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi halinde Ankara’da yapmayı planladığı projelere de değinen Özhaseki, AK Parti döneminde hayata geçirilen projeleri de anlattı. Bunlardan birinin de Gerede’den gelen suyun Ankara’ya dağıtılması olduğunu söyledi. Özhaseki’ye göre Gerede memba suyu yarından itibaren Ankara’nın her yerinde  içme suyu olarak kullanılabilecek. Özhaseki, gençlere iş umudu olacak projelerini de başkan seçildikten sonra gerçekleştireceğini vaadetti.

İMAR SORUNLARINI ÇÖZME VAADİ

Yakacık’ın bir imar sorunu olduğuna değinen Özhaseki, kişiye özel bir plan tadilatına karşı olduklarını belirtirken; ancak bütün mahalle sakinlerinin imar sorunlarını çözecek, vatandaşın günümüz şartlarına uygun konutlara kavuşması için gereken adımları atmayı vaadetti.

 

MHP TEŞKİLATININ PROGRAMINA KATILDI

Ankara’dake seçim çalışmaları kapsamında MHP teşkilatının düzenlediği programlara da katılan Özhaseki, MHP Pursaklar İlçe Başkanlığı’nın ‘31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri İstişare Toplantısı’nda kendilerinin çıkar değil gönül ittifakı kurduğu yönünde konuştu. Cumhur İttifakı’nın asla bir menfaat pazarlığı içermediğini, şehirler üzerinden bir hesap içine asla girilmediğini söyledi.

 

KADINLAR GÜNÜNÜ TEBRİK ETTİ

Üst üste programlara katılan Özhaseki’nin bir diğer durağı da Yozgatlı Dernekler Federasyonu’nun Sincan’daki etkinliği oldu.  Kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Özhaseki, bütün insanlık için en güzel örnek olan İslam Peygamberi Hazreti Muhammed’in (sav) hanımlarına yönelik tavırlarını, eşlerine nezaketini,  emir kipinde hiç konuşmadığını, asla el kaldırmadığını ve bunu da nasihat ettiğini hatırlattı. Türk tarihinin de kadın kahramanlarla dolu olduğunu söyleyen Özhaseki, güçlü kadının güçlü toplum olduğunu beyan etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir