Okullar ne zaman açılıyor 2019 MEB

2019-2020 eğitim öğretim döneminin başlangıç tarihi ne zaman? Öğrenciler merakla okullar ne zaman açılıyor öğrenmek istiyor. Bu haberimizde sizler için okullar ne zaman açılıyor sorusunun cevabını yazdık. İşte okulların açılacağı tarih..

Yaz tatilini neredeyse yarılayan öğrenciler, 2019-2020 eğitim döneminin başlangıç tarihini araştırmaya başladı. Özellikle tatilde olan ve ikamet ettikleri şehre geri dönüş için okulların açılmasını bekleyen öğrenciler, yaz tatilinin bitiş tarihi ile ilgili araştırmalarını hızlandırdı. MEB’in çalışma takvimine göre, ilk ders zili eylül ayında çalacak. İşte, okulların başlayacağı tarihle ilgili bilgiler.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıklamasına göre 2019-2020 eğitim öğretim yılı 9 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak.

Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5’inci sınıf öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9’uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalacak öğrencilerin, eğitim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilerin yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunulması amacıyla 5-6 Eylül 2019 tarihlerinde uyum eğitimleri yapılacak.

İLKOKUL KAYITLARI BAŞLADI

İlkokul 1’inci ve 5’inci sınıflara aday kayıtların yapılması ve okul öncesi eğitim kurumları için kayıtların başlaması, takvime göre 1 Temmuz itibariyle başladı. Temel Eğitim Genel Müdürlüğü’ne bağlı Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanlığı’ndan alınan bilgilere göre bu kayıtlar, e-Okul sistemi üzerinden e-kayıt yöntemiyle alınacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir