KPSS sonuçları açıklandı mı? ÖSYM KPSS sonuçları sorgulama

KPSS sonuçları açıklandı mı? sınava giren öğrenciler merakla bu sorunun cevabını arıyor. Peki kpss sonuçları ne zaman açıklanacak. ÖSYM KPSS sonuçları ile ilgili açıklama yaptı mı? KPSS sonuçları ile ilgili ayrıntılar haberimizdedir.

ÖSYM tarafından uygulanan KPSS’nin A Grubu ve Öğretmenlik alan bilgisi oturumları yapılmıştı. Adaylar sınav sonuçlarını heyecanla bekliyor. KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? arama motorunda yoğun olarak aranıyor. ÖSYM’nin resmi internet sitesi osym.gov.tr adresinden açıklanacak 2019 KPSS sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Adaylar, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemin (https://ais.osym.gov.tr) üzerinden ya da ÖSYM sonuç sorgulama sayfasından KPSS sınav sonucunuzu görüntüleyebilecek. Peki KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? diye merak edenler için 2019 KPSS tercih sonuçları tarihi haberimizde yer alıyor..

KPSS SORULARI VE CEVAPLARI YAYIMLANDI

20-21 Temmuz 2019 tarihlerinde uygulanan 2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı Alan Bilgisi Testlerinin (Kamu Yönetim, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Hukuk, İktisat, Maliye, İşletme, Muhasebe, İstatistik) Temel Soru Kitapçıkları (her test için % 10) ile Cevap Anahtarları erişime açıldı.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 23 Temmuz 2019 tarihinde ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM’nin sınav takviminde yer alan bilgiye göre, 2019 KPSS sonuçları 29 Ağustos 2019 tarihinde açıklanacak. Adaylar sonuçlarını ‘https://sonuc.osym.gov.tr/’ adresinden sorgulayacak.

SINAV SONUÇLARININ DUYURULMASI

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları

sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir