LGS tercih sonuçları açıklandı ! LGS sonuçları için tıkla

LGS tercih sonuçları açıklandı. Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği LGS tercih sonuçları açıklandı. Haberimizdeki linke tıklayarak LGS sınav sonuçlarını öğrenebilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığınca, 8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) kapsamında liselere yerleştirme sonuçları açıklandı. 12 Temmuz’da tamamlanan tercih sürecinin ardından günlerdir beklemede olan öğrenciler, sonuçların açıklanmasıyla birlikte, kendilerine ait LGS yerleştirme sonuçlarını sorgulamaya başladı. Peki, LGS tercih sonuçları nasıl sorgulanır?

LGS TERCİH SONUÇLARI İÇİN TIKLA

NAKİL TAKVİMİ BELLİ OLDU

Yerleştirmeye esas birinci nakil tercih başvuruları, 29 Temmuz-2 Ağustos’ta yapılacak ve sonuçlar 5 Ağustos’ta açıklanacak. Başvuruları 5-8 Ağustos’ta gerçekleştirilecek ikinci nakil tercihlerinin sonuçları ise 10 Ağustos’ta belli olacak.

Boş kontenjanlara, hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları, 19-23 Ağustos’ta alınacak.

Yatılılık başvuruları, 26-29 Ağustos’ta yapılacak. Nakil komisyonlarının yerleştirmeleri 6 Eylül itibarıyla tamamlanacak ve yeni eğitim öğretim yılı 9 Eylül’de başlayacak.

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı 1 Haziran’da yapılmış sonuçlar 24 Haziran’da açıklanmış LGS tercihleri 1-12 Temmuz tarihleri arasında yapılmıştı. Sonuçların 22 Temmuz’da açıklanacağı daha önceden biliniyordu fakat MEB sonuç saatine ilişkin bir açıklama yapmamıştı.

LGS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI

MEB açıklama yapmayınca adaylar da geceden bu yana “LGS tercih sonuçları saat kaçta açıklanacak?” sorusu yoğun bir şekilde yöneltildi. Milli Eğitim Bakanlığı saat 09.00’da bu büyük heyecana son verdi ve LGS tercih sonuçlarını açıkladı. Sonuçları öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir