PTT kargo personel alacak mı? PTT kargo personel alım açıklaması

Vatandaşlar PTT personel alımı için heyecanla bekliyor, peki PTT personel alım ne zaman olacak? Konu ile ilgili açıklamalar PTT’nin İnsan Kaynakları bölümünden yapılıyor. Peki PTT kargo personel alımı ne zaman yapılacak? Açıklama geldi mi? İşte PTT personel alımı ile ilgili son detaylar…

Kargo taşımacılığında fiyat olarak en uygun hizmeti veren kurumlardan biri olan PTT Kargo’nun 82 adet PTT başmüdürlüğü, 1019 adet merkez şubesi, 2729 adet alt şubesi ve 506 adet acentası bulunmaktadır. Toplamda 4250’nin üzerinde şubesi bulunan PTT Kargo, PTT olmayan yerlerde de şube açarak kargo hizmetlerini her yer taşımayı amaçlamaktadır. PTT Kargo, 170 yılı aşan geçmişi ile Türkiye’nin en köklü devlet kurumlarından biri olan PTT tarafından, 3 Temmuz 2008 yılında tüm Türkiye’de kargo taşımacılığı hizmeti vermek için kurulmuştur.

PTT KARGO PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

PTT personel alımı ile ilgili güncel bir duyuruda bulunmadı. Binlerce vatandaş PTT tarafından yeni bir açıklama yapıldı mı sorusunun yanıtını araştırıyor. PTT’nin personel alımı ile ilgili 24 Aralık 2018 tarihinde yaptığı resmi internet sitesinde yer alan son güncel açıklama şöyle:

“PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, yüzde 100 PTT A.Ş. İştiraki olarak nakit taşıma hizmetleri (banka ve finans kurumları, kuyumculuk ve mücevherat, perakende zincirleri, kamu kurumları, eğlence ve spor aktivite şirketleri vb.), nakit işleme hizmetleri (banknot işleme, madeni para işleme, ATM nakit hazırlama ve kasalama), ATM hizmetleri (nakit ikmal ve nakit zarf toplama, diğer teknik ve operasyonel hizmetler), değerli kargo lojistik hizmetleri kapsamında para ve değerli taşların taşınması ve pazarlanmasına yönelik faaliyet yürütmek üzere kurulmuştur.”

“Yürütmekte olduğumuz ve kısa vadede gerçekleştireceğimiz projelere yönelik acil insan kaynağı ihtiyacına binaen iş ilanına çıkılmıştır ancak yeni faaliyete geçen İştirak Şirketimizin yapılanma, şubeleşme ve yatırım süreçlerini planlama aşaması devam etmekte olduğundan personel alımına ilişkin söz konusu ilan geçici bir süreliğine ertelenmiştir.”

PTT KARGO MESAİ SAATLERİ 2019

PTT Kargo’nun çalışma saatleri sabah 08.30-12:30, öğleden sonra 13.30-17.30 arasındadır. Kurum çalışanları 12.30-13.30 saatleri arasında öğle molası vermektedir.PTT Kargo dağıtım saatleri ise öğle molası vermeyen şubeler için 08.30 ile 16.30 arasındadır. Öğlen molası veren şubeler için ise 08.30 ile 16.30 saatleri arasındadır.

PTT Kargo genel müdürlükleri hafta sonu cumartesi günü de hizmet vermektedir. Çalışma saatleri 09.00 ile 19.30 arasındadır ve öğle tatili yoktur. Diğer PTT Kargo şubeleri ise hafta sonu hizmet vermezler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir