Dolar fiyatları bugün ne kadar? Güncel dolar kuru

Dolar bugün ne kadar oldu merak ediliyor. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yurt içinde piyasaların tatil olduğu günde dolar/TL dalgalı seyrini koruyor. Peki dolar bugün ne kadar oldu? Vatandaşlar merakla dolar fiyatlarını sorguluyor. 16 Temmuz dolar fiyatları ile ilgili detaylar geldikce sizlerle paylaşacağız. Güncel dolar kuru ve güncel dolar fiyatlarını her zaman web sitemizden takip edebilirsiniz…

Dolar kuru 16 Temmuz’a 5.71 civarında başladı. Geçtiğimiz hafta kapanıştan beri üç günlük süreçte yoğun haber akışının etkilerinin izleneceği dolarda hareketlilik sürüyor. Piyasalar ABD’den gelecek açıklamaları izliyor. Peki, şu dakikalarda euro ve dolar ne kadar oldu? İşte 16 Temmuz güncel döviz kurları….

16 TEMMUZ DOLAR VE EURO FİYATLARI:

DOLAR
Alış: 5.7122
Satış: 5.7143

EURO
Alış: 6,4315
Satış: 6,4361

.

Geçtiğimiz hafta 5,75 bandında hareket eden ve Rusya’dan alınan S-400 teslimatının başladığının açıklanması sonrasında 5,7780’e kadar yükselen dolar/TL, yeni haftanın ilk iş günü 5,71 seviyesinde işlem görüyor.

Euro/TL ise 6,44 seviyesinde yer alıyor.

Geride bıraktığımız haftasonu ise kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye’nin kredi notunu ‘BB’den ‘BB-‘ye indirdi, görünüm de ‘negatif’ olarak teyit etti. Karara etki olarak, Merkez Bankası Başkanı’nın görevden alması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ortodoks olmayan para politikası görüşlerini ifade etmesi gösterildi. Ayrıca Rus hava savunma sistemi S-400’lerin teslimi sonrası politik belirsizliğin arttığı ifade edildi. Kararda ayrıca, ABD’nin türkiye’ye yönelik yaptırım olasılığı da ele alındı.

Analistler, teknik açıdan dolar/TL için 5,7500’in direnç, 5,6500’in destek konumunda bulunduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir