Reklam    Sitene Ekle    Ana Sayfam Yap    İletişim    Künye
 
Torba yasa 2014 Sgk Bağkur affı 2014 ne zaman? Torba yasası neler var? Taşeron haber - Taşerona kadro son dakika
Torba yasa 2014 Sgk Bağkur affı 2014 ne zaman? Torba yasası neler var? Taşeron haber - Taşerona kadro son dakika Torba yasa ile gelen yeni haklar neler?2014 Torba Yasa ve Erken Emeklilik Taşeron Kadro Torba yasa erken emeklilik var mı? Torba Yasası nın getirdiği yenilikler neler? Taşeron İşciler e Kadro (Taşeron İşçi Torba Yasası 2014 Taşeron İşcilere Kadromu Geliyor?Torba yasa taşeron haber
Haberi Yazdır Email Gönder
16.03.2014 13:03   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


Torba yasa 2014 Sgk Bağkur affı 2014 ne zaman? Torba yasası neler var? Taşeron haber - Taşerona kadro son dakika Torba yasa ile gelen yeni haklar neler?2014 Torba Yasa ve Erken Emeklilik Taşeron Kadro Torba yasa erken emeklilik var mı? Torba Yasası'nın getirdiği yenilikler neler? Taşeron İşciler'e Kadro (Taşeron İşçi Torba Yasası 2014 Taşeron İşcilere Kadromu Geliyor?Torba yasa taşeron haber
 
 
 
Torba yasa kanunu ile binlerce kişinin Bağkur prim borçları yapılandırılabilecek. Esnafların bekleyişi devam ediyor.
 
Torba yasadan SGK prim borçları ile ilgili yapılandırma ve ya af bekleyenlerle, kadro ya da özlük haklarında iyileştirme bekleyen esnaf ve taşeron işçiler TBMM'den gelecek haberi bekliyor. Torba yasanın yerel seçimden önce meclisten geçirilmesi bekleniyor. 
 
 
Bu arada ekonomideki gerilim de devam ediyor. Yolsuzluk ve rüşvet operasyonları sonrası dışarıda Türkiye algısının olumsuz anlamda değiştiğini belirten TUSKON Başkanı Rızanur Meral, “Alnımız çok dik olarak gezdiğimiz dünyadaki birçok coğrafyaya şu anda saklanarak, utanarak gidiyoruz.” dedi. Meral, Türkiye’nin hem Batı’dan hem de yatırımcıdan uzaklaştığını söyledi. Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Başkanı Rızanur Meral, Türkiye’yi sarsan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası Türk işadamlarının dünyanın değişik coğrafyasında adeta saklanarak gezdiğini söyledi. Meral, “Alnımız çok dik olarak gezdiğimiz dünyadaki birçok coğrafyaya şu anda saklanarak, neredeyse Türk olduğumuzu söylemeye utanarak gidiyoruz. Çünkü çok ağır bir şekilde bizimle alay edercesine dalga geçiyorlar.” dedi. Başbakan’ın Camia’ya yönelik ‘sapık’ nitelendirmesine de tepki gösteren Meral, “Geçenlerde internette bir fotoğraf gördük; Başbakan’ın iki çocuğu üzerlerinde Anafen tişörtleriyle. Acaba çok mu basiretleri bağlıydı ki, çocuklarını sapıklara emanet ettiler?” diye sordu. 
 
TUSKON Başkanı Rızanur Meral, Bursa Girişimci İş Adamları Derneği (BUGİAD) tarafından düzenlenen ödül törenine katıldı. 
 
Meral konuşmasın da, son yıllarda yaptıkları ticari çalışmalarla, Türkiye’yi dünyaya tanıttıklarını kaydetti. Dünyada yapılan değerlendirmelerde Türkiye’nin not ortalamasının düşük olduğunu ifade eden Meral, çok mesafe almalarına rağmen dünya konjonktüründe istenen noktaya gelemediklerini söyledi. 
 
Hükümet gücüyle bir banka batırılmaya çalışılıyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) gıkı çıkmıyor, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) gık çıkarmadığını belirten Meral, “Sizler evinizi, arabanızı, altınlarınızı, alyanslarınızı satarak bankanızı ve ülkenizin ekonomisini kurtarıyorsunuz, tüm bunlar çok ağır suçlar. 
 
Bir bakan, ‘17 Aralık’ın sebebini de biliyoruz, birileri 2 milyar dolar para kazandı, döviz kurlarının artacağını biliyorlardı, döviz aldılar. Tüm bunlar elimizde var, bunları açıklayacağız’ dedi. Burada açıkça Bank Asya hedef gösterildi. BBDK, Merkez Bankası araştırdı ve açıklama yaptı: ‘Böyle bir döviz hareketi yok’. Çünkü 2 milyar dolar kâr edebilmek için 35 milyar dolarlık döviz alınması gerekiyordu. 
 
Bank Asya’nın aktif büyüklüğü 23 milyar dolardı. Bunun da yüzde 85’i kredilere bağlıydı, elindeki 3-4 milyar dolarla böyle bir operasyon yapılmazdı, bu kadar büyük paralar da kazanılmazdı.” diye konuştu. Türkiye’nin yolsuzluk algı endeksinde 58’inci, yolsuzluk kontrol endeksinde de 78’inci olduğunu hatırlatan Meral, şöyle devam etti: “Şu anda Türkiye’nin karşı karşıya olduğu ve çözülmek yerine üstü örtülen yolsuzluk olaylarından dolayı Türkiye’yi müthiş bir şekilde alaya alıyorlar. Demokrasimizle çok ağır bir şekilde alay ediyorlar. Biz bunu hak ettiğimizi düşünmüyoruz. Bu kadar söylenti çıktığı zaman bunları açığa kavuşturmak, bastırmak çok kolaydı. Denilirdi ki, ‘Buyurun her şey açık, mahkemeler çalışsınlar ve şu anda gazetelerde ve televizyonlardaki görüntü ve fotoğrafları açıklasınlar. Hatta şunu da yapabilirlerdi; TİB tüm GSM hareketlerini izliyor. 
 
Başbakan’la oğlu arasında olduğu iddia edilen konuşmaları ve sıfırlandığı iddia edilen paraları ispat etmek için sadece o konuşmalara söz konusu 2 günlük aile fertlerinin konuşmalarını yayınlasalardı bu 15 dakikalık bir iş. Siz o insanların o saatlerde nerelerde olduklarını, nerelerden nerelere mekik dokuduklarını görecektiniz. Bunlar yapılmadı, tam tersi yapıldı. Deliller karartılıyor. Türkiye, bu yönleriyle hem Batı’dan hem Avrupa’dan hem de yatırımcıdan uzaklaşıyor. Bunları söylerken de belki, belki değil zaten hain sınıfına konduk. Bunların birilerini söylemesi lazım.” diye konuştu.
 
 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...


 Gündem   |   Partiler   |   Kulis   |   Polemik   |   Yerel   |   Magazin   |   Dünya   |   Mizah   |   STK
Tüm hakları saklıdır © 2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.