Reklam    Sitene Ekle    Ana Sayfam Yap    İletişim    Künye
 
MEB E Okul Ögrenci Giriş Sistemi - 2013 E Okul Ögretmen Not Girişi - E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi!
MEB E Okul Ögrenci Giriş Sistemi - 2013 E Okul Ögretmen Not Girişi - E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi! MEB e okul 1. yazılı notları ve performans notları E-Okul sistemi velileri şoka uğrattı!MEB in e-okul sınav tarihleri ve e-okul sayfası için tıklayın.E-okul Vbs Burada MEB 2013 MEB in e-okul sınav tarihleri ve e-okul sayfası için tıklayın (e-okul E-Okul öğretmen girişi ve E-Okul ders girişi Burada!
Haberi Yazdır Email Gönder
21.11.2013 08:42   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


MEB E Okul Ögrenci Giriş Sistemi - 2013 E Okul Ögretmen Not Girişi - E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi!  MEB e okul 1. yazılı notları ve performans notları E-Okul sistemi velileri şoka uğrattı!MEB'in e-okul sınav tarihleri ve e-okul sayfası için tıklayın.E-okul Vbs Burada MEB 2013 MEB'in e-okul sınav tarihleri ve e-okul sayfası için tıklayın (e-okul E-Okul öğretmen girişi ve E-Okul ders girişi Burada!

MEB e okul öğrenci giriş sistemi - 2013 e okul öğretmen not girişi - e- okul veli bilgilendirme sistemi! E Okul Sınav Tarihleri ve Not Bilgileri Açıklandı - E- Okul Yazılı Sınav Sonuçları öğren! MEB 2013 MEB'in e-okul sınav tarihleri ve e-okul sayfası için tıklayın (e-okul E-Okul öğretmen girişi ve E-Okul ders girişi Burada! okul 1. yazılı notları açıklandı

MEB ek yerleştirme e-okul kayıt sayfası için tıklayın. e-Okul sistemi burada (e-okul.meb.gov.tr)  e-okul sistemi veli bilgilendirme giriş sayfası cafesiyaset.com'da.

E-OKUL BİLGİLENDİRME SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ!

 
e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi, resmi, MEB BSİ Projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulmuş bir elektronik sistemdir. e-okul vbs sisteminin amacı internet üzerinden velilerin, internet üzerinden okulda okuyan öğrencilerin ders notlarını, devamsızlıklarını, ödevlerini, sağlık problemlerini ve öğrenci hakkında tüm detayları takip etmeleridir. Diğer bir amacıda öğrencilerin kendi ders notlarını, devamsızlıklarını ve performans ödevlerini öğrenebilmesi için kurulan elektronik bir sistemdir. Bu sistem sayesinde Veliler okula gitmeden de öğrencisi hakkında tüm detaylara ulaşabilir.
 
Duyurular: Okul yöneticileri ya da öğretmenler tarafından size ulaştırmak istenilen duyurular yer almaktadır. Bireysel bazda ya da toplu duyurular,
 
Ders Programı: Ders programı, ders başlangıç ve bitiş saatleri, derslere giren öğretmen bilgileri haftalık ders programı,
 
Devamsızlık Bilgileri: Dönem içinde özürlü ve özürsüz devamsızlıklar,
 
Not Bilgileri: Öğrencinin okulda aldığı sınav, proje ve performans belirlemeye yönelik çalışmalarla ilgili puanlar,
 
Sınav ve Proje Bilgileri: Öğrencinin hangi dersten ne zaman sınav olacağı ve projesini teslim edeceği tarihler,
 
Öğrenci T.C. Kimlik No:İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen 11 basamaklı numaradır. T.C. Kimlik Numarası bulunamayan öğrenciler için e-Okul sistemine kayıtlarında verilen geçici numarakullanılmaktadır.
 
Öğrenci Okul No:Okula kayıt sırasında verilen numaradır.Her öğrencinin mutlaka bir okul numarası bulunmaktadır.Sisteme giriş yapabilmek için bu numaranın bilinmesi gerekir.
 
Öğrenci yada Veli e okul'un sağladığı bilgilere nasıl ulaşır.
 
1- Numaralı bölgeye Güvenlik Kodunu yazın.
 
2- Numaralı bölgeye öğrencinin TC. Kimlik numarasını giriniz.
 
3- Numaralı bölgeye de öğrencinin Okul Numarası'nı girerek öğrencinin tüm bilgilerine ulaşabilirsiniz.
 
 
Zaten artık okula gelmeyen öğrencilerin velilerine sms atılarak durumdan haberdar etme dönemi de yavaş yavaş başlıyor. Çocukların daha denetimli oldukları yeni dönemde veliler memnun, öğrenciler ise memnun olmasa da güvende. E okul linki ve e okul veli bilgilendirme sayfasına cafesiyaset.com farkıyla ulaşabilirsiniz. 
 
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB ) boş kontenjanlara yerleştirme sonuçları nı e-okul işlemleri sayfasından açıkladı. Boş kontenjanlara yerleştirilen öğrenciler E-Okul sayfasından sonuçları öğrenebiliyor. İşte e-okul sistem sayfası:
 
2013 yılı SBS'ye katılan ve OYP'si 201 ve üzeri olan, tercih döneminde okul tercihi yapmayan veya yapamayan, tercih yaptığı halde hiçbir okula yerleşemeyen, herhangi bir tercihine yerleştiği halde okul mülakatında elenen, asıl ve yedek kayıt döneminde herhangi bir tercihine kayıt hakkı kazanarak kaydını yaptıran tüm öğrencilerin, 9 Eylül 2013 Pazartesi günü saat 10.00'da açıklanan boş kontenjanlar için https://e-okul.meb.gov.tr adresinde yayımlanan okullara, en fazla 5 tercih hakkı bulunuyor.
Veliler yerleştirme sonuçları ile ilgili bilgilerini https://e-okul.meb.gov.tr adresinden takip edebilecekler. Bu nedenle velilerin belirtilen internet adresini yerleştirme takvimi boyunca takip etmeleri gerekecek. Ayrıca, SMS ile bilgilendirilme sistemine dâhil olan velilere Mobil Bilgilendirme Servisi aracılığı ile yerleştirme sonuçları bildirilecek.
 

 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...


 Gündem   |   Partiler   |   Kulis   |   Polemik   |   Yerel   |   Magazin   |   Dünya   |   Mizah   |   STK
Tüm hakları saklıdır © 2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.