Reklam    Sitene Ekle    Ana Sayfam Yap    İletişim    Künye
 
Kasım Ayı Öğretmen Ataması Başvuru Sayfası açıldı Tıkla! 2013/2 Öğretmen Atama Kontenjanları Kılavuzu Burada! Mebbis
Kasım Ayı Öğretmen Ataması Başvuru Sayfası açıldı Tıkla! 2013/2 Öğretmen Atama Kontenjanları Kılavuzu Burada! Mebbis Kasım Ayı Öğretmen Atama Kontenjanları Kılavuzu 2013 ! Kasım Ayı Atamalarında ne kadar öğretmen atanacak?2013-2014 Kasım Ayı Memur Atama Kontenjanları Klavuzu ! KPSS 2013/2 Memur Alımında Kaç Kişi Alınacak?2013 İlk Atama Başvuru Giriş Ekranı Burada hemen Tıklayın ve Tercihlerinizi yapın.
Haberi Yazdır Email Gönder
20.11.2013 12:30   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


Kasım Ayı Öğretmen Ataması Başvuru Sayfası açıldı Tıkla! 2013/2 Öğretmen Atama Kontenjanları Kılavuzu Burada! Mebbis Kasım Ayı Öğretmen Atama Kontenjanları Kılavuzu 2013 ! Kasım Ayı Atamalarında ne kadar öğretmen atanacak?2013-2014 Kasım Ayı Memur Atama Kontenjanları Klavuzu ! KPSS 2013/2 Memur Alımında Kaç Kişi Alınacak?2013 İlk Atama  Başvuru Giriş Ekranı Burada hemen Tıklayın ve Tercihlerinizi yapın.

Kasım Ayı Öğretmen Ataması Başvuru Sayfası açıldı Tıkla!

2013 KPSS/2  Tercih Kılavuzu Rehberi Burada Tıklayın!

2013 Kasım Ayı Öğretmen Atama Kontenjanları Kılavuzu Tıklayın!

Öğretmen ataması bekleyen adaylar, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın açıklamasıyla umutlandı.
Avcı'dan öğretmen ataması açıklaması
Avcı'dan öğretmen ataması açıklamasıAvcı'dan öğretmen ataması açıklamasıAvcı'dan öğretmen ataması açıklaması
 
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, şubatta öğretmen atamasıyla ilgili olarak Başbakan Erdoğan ve Maliye Bakanı ile görüşüceğini söyledi.
 
Avcı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2014 yılı bütçesine ilişkin milletvekillerinin sorularını yanıtladı.
 
Devlet parası ile umreye gidildiğine ilişkin soruyu Bakan Avcı, "Devlet parası ile umreye gönderilen herhangi bir kimse yok" diye cevaplandırdı.
 
FATİH Projesi kapsamında eğitimen olarak yetiştirilen öğretmenlere seminerler verildiğini anlatan Avcı, bu eğitimlerde ulaşım ve konaklama giderlerinin, Telekominikasyon ve İletişim Başkanlığı'nca harcandığını söyledi.
 
Atama bekleyen öğretmen adaylarına ilişkin soru üzerine Bakan Avcı, "215 bin öğretmen adayı bulunuyor. Bizim toplam ihtiyacımız 127 bin. 39 bin de ücretli öğretmen istihdam ediyoruz" dedi.
 
"Niye ücretli öğretmen alıyorsunuz" şeklindeki soruyu Bakan Avcı, "Kadrolu alamadığımız için" diye yanıtladı.
 
"Kadro talep ediyor musunuz" sorusuna Avcı, "Tabi ediyoruz ama isteyenin bir yüzü..." karşılığını verdi.
 
AMA SÖZ VEREMİYORUM
 
Şubat atamasına ilişkin soruyu da cevaplandıran Avcı, şunları kaydetti:
 
"Bu toplantıdan önce bu konuyu konuşuyor olsaydık veya bu soru bana sorulmuş olsaydı, muhtemelen, büyük ihtimalle yapmayacağız diyecektim. Ama şimdi sizlerin de desteğiyle ben maliyemizle de Sayın Başbakan'la da diğer ilgili bakanlarla da bu hususu tekrar bir kere daha müzakere etmek ihtiyacını vurgulayacağım. Ama söz veremiyorum şimdi. Çünkü bu benim Mili Eğitim Bakanı olarak tek başıma... Keşke kadrolar hep benim cebimde olsa da hepsini kullansak."
 
 
Konuya ilişkin milletvekillerine desteklerinden dolayı teşekkür eden Avcı'ya bir milletvekili, "Arkadaşlar sizi yüzüstü bırakmazlar, arkanızda dururlar" diye laf attı. Bunun üzerine Avcı, "Biz Mehter yürüyüşüyle gidiyoruz, arada dönüp bakıyoruz, geliyorlar mı diye. Mehter sağlam yürür" diye esprili bir karşılık verdi.
 
Ücretli öğretmen alımında atama bekleyen öğretmen adaylarına öncelik verdiklerini ifade eden Avcı, branş olarak da en çok ihtiyaç duyulan alanlarda görevlendirme yaptıklarını dile getirdi. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, son 11 yılda ülkenin öğretmen kadrosuna 407 bin 573 öğretmen ilave alındığını bildirdi.
 
Milli Eğitim Müsteşarı Yusuf Tekin'in Twitter'dan yaptığı açıklamaya göre, Kasım ayında 1000 öğretmen atanacak. Eylül atamasında başvurularını yapmayan öğretmenlerin yerini dolduracak olan bu yeni öğretmen ataması kısmi de olsa sevinç yarattı. 2014 Şubat atamasında ise durum hala aynı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, kasım ayında 1000 öğretmen ataması ve şubatta özre bağlı yer değiştirme işlemi yapılacağı müjdesini verdi. 
 
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yusuf Tekin, “Kasım ayı içinde, 9 Eylül'de atanıp başlamayan arkadaşların yerine atama yapacağız. Bugün itibariyle tahminimiz 1000 (bin) civarında. Kesin rakam 9 Kasım'da belli olur.” dedi. 
 
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, resmi Twitter sayfasından atama bekleyen öğretmenlere iki iyi haber verdi. Kasım ayında bine yakın öğretmen ataması yapılacağını belirten Tekin şunları söyledi: “Arkadaşlar iki konu üzerinde yoğun soru var. Çok kısa bir cevap vermek istiyorum. Kasım ayı içinde, 9 Eylül'de atanıp başlamayan arkadaşların yerine atama yapacağız. Bugün itibariyle tahminimiz 1000 (bin) civarında. Kesin rakam 9 Kasım'da belli olur. İkinci konu Şubat ayında özre bağlı yer değiştirme işlemi yapıp yapmayacağımız. Evet inşallah Şubat ayında özre bağlı yer değiştirme yapacağız. Bu kez il içinde mağdur olan arkadaşların mağduriyetlerini gidermeye çalışacağız. İl dışı için de başvuru alacağız tabiki, ama önceliğimiz bu kez il içi özre bağlı yer değiştirmeler."
 
YA ŞUBAT ATAMASI? 
 
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçen sene gerçekleştirilmeyen, bu sene de sürekli bir şekilde gerçekleştirilmeyeceği tekrar edilen 2014 Şubat ataması ne alemde? Özellikle öğretmen atamaları sürecinde bir hedefe ulaşamamış olan atanamayan öğretmenler, sosyal medyada Şubat ayında atama istiyoruz kampanyaları düzenliyor.
 
Atanamayan öğretmenlerin en büyük sorunu atanamamak. İnsanın hem sosyal, hem ekonomik, hem de ruh sağlığına etki ediyor. Her yıl bir de Şubat ayında alım gerçekleştirilirdi. Ancak geçen sene ilk kez alınmadı. Bu sene 2014 yılının Şubat ayında öğretmen ataması gerçekleştirilecek mi? Şubat ataması 2014.
 
Atanamayan öğretmenlerin KPSS 2013 öğretmen atamalarından yüzü gülmeden ayrılmış olması, yeni umutlara ihtiyaç duymalarına neden oluyor. KPSS sınavının geçerliliğin 1 yıl olması nedeniyle, aynı sınav puanlarıyla Şubat 2014 öğretmen ataması sürecine girip giremeyeceklerini merak ediyorlar. Öğretmen adaylarını ve atanamayan öğretmenleri uyarıyoruz: Şuabt 2014 ataması ile ilgili yalan haberlere inanmayın. Şuan Bakan Nabi Avcı asla bir müjde vermiyor.
 
Bugünlerde en yapılması gereken olaylardan biri de atanamayan öğretmenlerin atamalarını gerçekleştirmek. Toplamda 125 bin öğretmen ihtiyacı olduğunu kabul eden Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 250 bin mezun öğretmen olduğunu açıklamıştı. Kaldı ki, 125 bin öğretmen ataması bile yapılmazken, bu kadar çok atanamayan öğretmenler ne yapacak? Zaten dershaneler de kapatılıyor... 2014 Şubat ataması son durum cafesiyaset.com'da.
 
İşte MEB'den son öğretmen açığı rakamları...
 
162 bin 105 olan öğretmen açığının 2013 yılındaki 40 bin 342 atamayla 121 bin 763’e düşürüldüğünü açıklayan Milli Eğitim Bakanlığı, 2014’te bu sayıyı 100 binin altına düşürmeyi hedefliyor. Maliye Bakanlığı’nın 2014’te yapacağı 74 bin memur atamasının 20 bin civarındaki bölümünün öğretmenleri kapsayacağı bildirilirken, kulislerde seçim yılı olması nedeniyle bu sayının ikiye katlanabileceği ifade ediliyor. MEB, 2013’te 113 bin 973 personelin yer değişikliğinin gerçekleştirildiğini belirtirken, 2014’te bu sayının 70 bin civarında olmasını beklediklerini açıkladı. 
 
En çok yakınılan konuların başında gelen atama konusuna da değinen MEB, “2013-2014 eğitim öğretim yılına esas öğretmen ihtiyaç sayısı 162 bin 105’tir. 2013’te 40 bin 342 öğretmen ataması yapıldığından 2014’te öğretmen ihtiyacı 121 bin 763’tür. Maliye Bakanlığı’nın öngördüğü kadro sayısı kadar atama yapılması planlanmaktadır” dedi. 
 
Bu arada Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğretmen adayı olan gençlerin sayısı ile bakanlıkta istihdam edilebilecek öğretmen sayısının birbirini karşılamadığını belirterek, "Bütün dersliklerin tamamlandığı ve her derslikte en fazla 30 öğrencinin eğitim gördüğü, bütün okullarda tekli eğitime geçildiği durumda bile, bakanlığın istihdam edebileceği öğretmen sayısı 125 bin. Ancak bu okullardan mezun olan gençlerimizin sayısı 250 bin civarında" dedi.
 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...


 Gündem   |   Partiler   |   Kulis   |   Polemik   |   Yerel   |   Magazin   |   Dünya   |   Mizah   |   STK
Tüm hakları saklıdır © 2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.