Reklam    Sitene Ekle    Ana Sayfam Yap    İletişim    Künye
 
Herkes onu okuyor yarışması 81 il sınav sonuçları sorgulama- Herkes onu okuyor sınav sonucu sıralaması!
Herkes onu okuyor yarışması 81 il sınav sonuçları sorgulama- Herkes onu okuyor sınav sonucu sıralaması! Herkes onu okuyor sonuçları sorgulama- Herkes onu okuyor soruları ve cevapları - Herkes onu okuyor yarışması başvuru formu için Tıklayın! Herkes onu okuyor nedir? Herkes onu okuyor nasıl bir yarışma? Herkes onu okuyor a nasıl katılırım? Herkes onu okuyor sonuçları ne zaman açıklanacak? Herkes onu okuyor yarışmasında ödüller neler?
Haberi Yazdır Email Gönder
09.04.2014 16:54   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


Herkes onu okuyor yarışması 81 il sınav sonuçları sorgulama- Herkes onu okuyor sınav sonucu sıralaması! Herkes onu okuyor sonuçları sorgulama- Herkes onu okuyor soruları ve cevapları - Herkes onu okuyor yarışması başvuru formu  için Tıklayın! Herkes onu okuyor nedir? Herkes onu okuyor nasıl bir yarışma? Herkes onu okuyor'a nasıl katılırım? Herkes onu okuyor sonuçları ne zaman açıklanacak? Herkes onu okuyor yarışmasında ödüller neler? 
 
 
Herkes onu okuyor yarışmasının asıl amacı O’nun hayatını, güzel ahlakını, barışçıl kişiliğini, yaptıklarını, İslam’ı yayma çabaları sırasında yaşadığı zorlukları, sabrını ve yolunu ne kadar biliyoruz? ve bütün bunları öğrenmek için Herkes onu okuyor tam size göre bir yarışma.
 
Bilmemiz gerekenden daha az biliyoruz maalesef ama artık Herkes onu okuyor ile herkes huzura kavuşacak.
 
 
Zaman Sevgililer Sevgilisi, Efendiler Efendisi Hz. Muhammed Mustafa’yı (s.a.s) tanımak zamanıdır.
 
Size Uygun Olan Kitabı Seçin
Son Peygamber Hz. Muhammed'in (s.a.s) hayatını, davranışlarını ve ahlakını öğrenmek gayesiyle, size uygun kitabı seçin...
 
Okuyun!
Son Peygamber Hz. Muhammed'in (s.a.s) hayatını, davranışlarını ve ahlakını öğrenmek için, ilgili kitapları okuyun...
 
Sınava Girin
Kendinize uygun olan kategoride sınava girin... İlinizde derece yapın, ikinci sınavla Türkiye birinciliği için yarışın… 
Sınava gireceğiniz ili, ilçeyi, sınav gün ve saatini seçebilirsiniz.
 
Ödülleri Kazanın
Yüzlerce Umre ziyareti, dizüstü bilgisayar, mini tablet ve binlerce sürpriz hediyelerden birini kazanma imkanı O'nu okumaktan geçiyor.
 
 
 
Sınavlar nasıl ?
 
Yaşları itibarıyla 3 ayrı kategoriye ayrılacak insanlar, belirlenen doğru kaynak kitapları okuyacak ve ardından test usulu bir sınava girecek.
 
Kategoriler
 
1. KADEME – ORTAOKUL
2. KADEME – LİSE
3. KADEME – YETİŞKİN
Tüm Türkiye, Herkes Onu Okuyor kampanyası ile Alemlerin Efendisi'ni okuyor, onu tanıyor, onu yaşıyor.
  
 
 Herkes Onu Okuyor yarışmasını herkesonuokuyor.com internet sitesinden takip edebilirsiniz. Bu arada Herkes Onu Okuyor ile ilgili haberlere de haberaktuel.com'dan ulaşabilirsiniz. 
 
Türkiye, 3 aydır nefret dilinin getirdiği toplumsal bir kutuplaşma içinde.  Seçimlerin etkisi ve  siyasilerin sert söylemleriyle gönüller kırıldı. Kardeşlik bağları zedelendi. Ancak yaralı kalpler, Efendiler Efendisi’nin (sas) çağları aşan mesajıyla yeniden tamir oluyor, yaralar sarılıyor. Hazreti Peygamberimiz’in adını anarak yenilenmek ve kardeşlik bağlarını tamir etmek için başlatılan “Herkes O’nu Okuyor”  yarışması için İstanbul Şirinevler’deki Fatih Koleji’ndeyiz. Onun adının getirdiği bu rahmet ikliminden faydalanmak için biz de sınava girdik. 7’den 77’ye her yaştan, her kesimden görüşten insan, O’nu anmak için bir vesile olan bu sınavda ter dökmek için sınıfları doldurdu. O’nu okuyarak gelen herkesin yüzünde sadece Efendimiz’le ilgili bilgiler ve O’nun hayatıyla ilgili sınav olmanın tatlı endişesi ve heyecanı vardı. Oğlu ve kızıyla sınava giren Ali Bey, peygamber sevdalılarından yalnızca biri. “Ülkemiz her ne kadar ateşten günler geçirse de bizim tek ve gerçek gündemimiz Efendimiz.” diyor Ali Bey. “Kardeşi kardeşe düşman eden siyasiler her gün çıkıp konuşurken biz O’nu okuyarak rahatlıyoruz. Özümüzü hatırlayıp tüm Müslümanlar için dua ediyoruz.” diye konuşuyor. Hatice Hanım ise her Müslüman’ın Efendiler Efendisi’nin güvenli limanına sığınarak huzur bulabileceğini belirtiyor: “Biz ailece O’nu okuduk. Kızlarım sınava girdi. O’nu okudukça tüm dertlerimizin O’ndan uzaklaştıkça ortaya çıktığını bir kez daha anladık. Yeniden doğduk, yenilendik. Allah ve Resulü varsa gam yok. Biz ancak O’nu anarak insan olduğumuzu anlarız. O’ndan uzaklaşırsak O’na layık bir ümmet olamayız.” 
 
Her görüş ve kesimden insanın katıldığı sınavlarda kamplaşma ve kutuplaşma yerine kardeşlik ve birliktelik göze çarpıyor. Efendimiz’in tanımladığı kardeşlik, adeta O’ndan asırlar sonra O’nun adının her geçtiği yerde yeniden yeşerip, gönülleri ısıtıyor. Sınav bitti. Sınıflardan çıkan Peygamber sevdalılarının ağzından tek bir söz dökülüyor: “Allah’ım bizi O’nun şefaatine nail eyle.” 
 
Herkes O'nu okudu, Onu söyledi 
 
İnsanlığın iftihar tablosu Peygamber Efendimiz’i (sas) tanıtmak ve yâd etmek amacıyla düzenlenen ‘Herkes O’nu Okuyor’ kitap okuma kampanyası, dün akşam Sinan Erdem Spor Salonu’ndaki bir konserle tanıtıldı. Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından gelen Peygamber sevdalıları salonu hıncahınç doldurdu. ‘Herkes O’nu Okuyor, Herkes O’nu Söylüyor’ sloganıyla hazırlanan program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Peygamber Yolu Derneği’nin organize ettiği programda Peygamber Efendimiz’i (sas) anlatan eserler, şef Turhan Yükseler yönetimindeki orkestra eşliğinde programa katılan misafirlere sunuldu. Konserde söylenen eserleri, Ertuğrul Erkişi, Reşit Muhtar ve Bedirhan Gökçe gibi ünlü sanatçılar seslendirdi. Sunuculuğunu Reha Yeprem’in yaptığı programda duygu dolu anlar yaşandı. 
 
'Herkes O’nu Okuyor’un ilahi gecesinden davetliler memnun kaldı 
 
Peygamber Yolu Derneği Başkanı Ali Demirel, programın açış konuşmasını yaptı. “Herkes O’nu Okuyor” yarışmasına şimdiden 700 bin kişinin kayıt yaptırdığını söyleyen Demirel, bugünlerde huzura çok ihtiyaç duyulduğunun altını çizdi. Demirel “O’nun getirdiği mesaj bir huzur kaynağı. O’nun nurlu hayatını anlatmaya bugün çok ihtiyacımız var. Derneğimizin ilk projesi peygamberyolu.com sitesi bu maksatla kuruldu. Sitemiz, saadet asrıyla günümüz arasında yepyeni bir bağ kurmayı ve Nebevî metotlarla günümüz problemlerinin çözümünde katkıda bulunmayı hedefliyor.” dedi.  Kampanyaya katılımın 2 milyonu geçeceğini tahmin ettiklerini aktaran Demirel, “O’nun hayatını en iyi bilenlerden aynı zamanda Sonsuz Nur kitabının müellifi Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi’nin ifadeleriyle, Efendimiz’in kılıcında bir damla bile kan yoktu.” diye konuştu. Hocaefendi’nin adı geçince misafirler dakikalarca ayakta alkışladı.
 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 1 yorum yapılmıştır
furkan putru - 06.05.2014 15:11:06
hediye yerini bulamadımım

 Gündem   |   Partiler   |   Kulis   |   Polemik   |   Yerel   |   Magazin   |   Dünya   |   Mizah   |   STK
Tüm hakları saklıdır © 2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.