Reklam    Sitene Ekle    Ana Sayfam Yap    İletişim    Künye
 
Gezi Parkı canlı yayın izle - Gezi parkında Polis müdahalesi canlı yayın izle
Gezi Parkı canlı yayın izle - Gezi parkında Polis müdahalesi canlı yayın izle.Gezi Parkı canlı izle - Gezi parkında Polis müdahalesi canlı izle.Taksim de olay var.. Gezi Parkında eylem yapan gruba polis biber gazıyla müdahale ediyor.
Haberi Yazdır Email Gönder
31.05.2013 15:57   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


Gezi Parkı canlı yayın izle -  Gezi parkında Polis müdahalesi canlı yayın izle.Gezi Parkı canlı izle -  Gezi parkında Polis müdahalesi canlı izle.Polis, Taksim Gezi Parkı’nda nöbet tutan gruba sabah saat 05.00 sıralarında müdahaleden sonra ikinci bir müdahalede daha bulundu. Saat 10:00 civarlarında grubu dağılması için ikaz eden polis gaz bombalarını yağdırmaya başladı.

Polisle göstericilerin çatışmaları şu sıralarda hala devam ediyor. Göstericiler ise alanı terketmemekte kararlı..

Gezi Parkında Süreyya Önder'in kolu kırıldı TIKLAYINIZ


Gezi Parkı sadece birkaç ağaçtan ibaret değil! TIKLAYINIZ

Polis askeri gaz bombası ile tehdit etti TIKLAYINIZ

Gezi parkı projesinin görüntüleri yayınlandı TIKLAYINIZ

Polis göstericiyi böyle fırlattı VİDEO TIKLAYINIZ

CHP'li vekiller de gazı yedi

Taksim Gezi Parkı'nda sabah yapılan müdahalenin ardından aralarında Gürsel Tekin, İlhan Cihaner, Melda Okur'un da yer aldığı CHP milletvekilleri ve beraberlerindeki grup, saat 10.00'da Divan Otel önünde biraraya geldi. Basın açıklaması yapan grup daha sonra bariyerlerle kapatılan Gezi Parkı'na doğru yöneldi. Polis, Gezi Parkı'na girmek isteyen gruba gaz bombasıyla müdahale etti. Müdahale sırasında grup bir anda dağıldı. Gazdan milletvekillerinin de etkilendiği görüldü.

Polisin sabah saatlerinde biber gazı ve tazyikli su kullanarak dağıttığı eylemciler, parkın etrafında yeniden gruplar halinde toplandı.

Taksim Meydanı’nda tekrar bir araya gelen grubu, polis tazyikli su sıkarak dağıttı. Mete Caddesi’nde toplanan bir başka grup da etrafı barikatlarla çevrilen parka girmek istedi. Parka giremeyen gruptakilerin oturma eylemi yapması nedeniyle caddede trafik bir süre aksadı. Bir süre oturan eylemcilere caddeden geçen bazı kişiler de destek verdi.

Çeşitli sloganlar atan gruptakiler, daha sonra barikatların önünde oturma eylemi yaptı. Gruptakiler, burada bekleyen polislere börek ikram etti. İkramı kabul etmeyen polisler, daha sonra biber gazı karıştırılmış tazyizkli su kullanarak grubu dağıttı.

Bu arada çevredeki binalarda bulunan bazı vatandaşlar, polisin müdahelesini cep telefonlarıyla görüntüledi.

Etrafı barikatlarla çevrilen parka girişe izin verilmiyor. Gruptakiler nedeniyle bölgede trafik zaman zaman aksıyor.

TAKSİM Gezi Parkı’nda 4 gündür süren nöbette polis sabah saatlerinde ikinci kez gruba gaz bombası ve su sıkarak müdahale etti. Dağılmak isteyen grupları polisler yaka-paça tutarak parkta çıkardı. Yoldan geçen vatandaşlar atılan gaz etkilendi. Gruplar Harbiye yönüne kaçtı. Polisin gezi parkı etrafındaki geniş güvenlik önlemi sürüyor.

Gezi Parkı içindeki kafeyi boşaltmak isteyen polislerle CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ile İlhan Cihaner tartıştı. Kafeden çıkmak isteyen CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, yapılan uygulamanın yasadışı olduğunu söyleyerek çevik kuvvet şube müdürüyle tartıştı.CHP Milletvekili Melda Onur da bir polis müdürüne ’insanları içeriye sokmuyorsunuz, elinizde bir belge var mı’ diye sorunca Polis müdürü, ’vali beyin emri var’ diye cevap verdi.

Parkın girişinde oturmakta direnen bazı göstericiler de çevik kuvvetin müdahalesiyle kaldırıldı. Çevik kuvvet polisleri fotoğraf çeken basın mensuplarına da müdahale etti. İl müdahaleden sonra çevik kuvvet polislerinin yorgunlukları objektiflere böyle yansıdı. Gezi parkının etrafı polis bariyerleriyle kapatıldı.


Bir grup, CHP milletvekilleri Melda Onur, Gürsel Tekin ve Sezgin Tanrıkulu ile birlikte basın açıklaması için Gezi Parkı’na yürüdü. Polis, milletvekilleri park alanına girdikten sonra arkadan gelen gruba gazlı ve coplu müdahalede bulundu. Gazeteci Ahmet Şık çıkan arbedede başından yaralanarak Taksim Eğitim ve Araştıma Hastanesi’ne kaldırıldı. Bu arada yoldan geçerken polisin attığı gaz bombaları arabasının camını delerek içeriye giren işadamı Hayrullah Öztürk "Ben de AK Parti’ye oy verdim ama bu gidişat iyi değil. Bu kadar ’ben bilirimcilik’ iyi değil. Bu kadar başına buyruk yönetim olmaz. İnsanların düşüncelerine önem verilmeli" dedi. İşadamı Öztürk aracının içinde patlayan gaz bombasından kaçarak kurtulduğunu söyledi.

Müdahalenin ardından dağılan gruptakiler polise taş attı. Gruplardan bir kısmı İstanbul Teknik Üniversitesi Taşkışla Kampusu önünden Dolmabahçe istikametine, bir kısmı da Divan Oteli’nin arkasına kaçtı. Dolmabahce yönüne kaçan grup ile polis arasında çıkan çatışmada ağaçlık alandaki otlar tutuştu. Alevler ağaçlara sıçradı. Olay yerine gelen TOMA araçları ile yangın kısa bir süre sonra söndürüldü.

İlk müdahale sırasında gazdan etkilenenler yakındaki bir otele sığındı. Astım hastası olduğu tahmin edilen bir kişi baygınlık geçirdi. Bu kişiye ilk müdahaleyi otel görevlileri yaptı. Ancak uzun uğraşlara rağmen kendisine getirilemeyen kişi yaklaşık yarım saat sonra gelen ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 2 yorum yapılmıştır
İrfan çelebi - 31.05.2013 23:03:28
bunun sonu nereeye kadar gidecek bir kaç kişi para kazanacak diye insanlara bu zulum niye.HER ŞEY PARA DEĞİL.CAMİ DENDİ İSTENMEDİ AVM DENİLİNCE İSTENECEKMİ ZANNEDİLDİ.HALK BETONLAŞMAYA HAYIR DİYOR ANLAYIN ARTIK...
meral tatlıoğlu - 31.05.2013 21:18:20
Faşizm bu,Türkiye Uyaaaannnn.

 Gündem   |   Partiler   |   Kulis   |   Polemik   |   Yerel   |   Magazin   |   Dünya   |   Mizah   |   STK
Tüm hakları saklıdır © 2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.