Reklam    Sitene Ekle    Ana Sayfam Yap    İletişim    Künye
 
E devlet şifresi ile sisteme giriş! E devlet SSK Sorgulama sistemi! E devlet şifresi nasıl alınır? 2013 e-devlet.gov.tr
E devlet şifresi ile sisteme giriş! E devlet SSK Sorgulama sistemi! E devlet şifresi nasıl alınır? 2013 e-devlet.gov.tr E devlet kapısı gelişen teknolojiyle birlikte evlerimize kadar geldi. Edevleş şifresi nasıl alınır? E devlet şifresi nasıl değiştirilir? E devlet şifresi nereler de kullanılır ve şifre fiyatı ne kadar?Aradığınız tüm detaylar cafesiyaset.com adresinde...
Haberi Yazdır Email Gönder
06.11.2013 16:37   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


E devlet şifresi ile sisteme giriş! E devlet SSK Sorgulama sistemi! E devlet şifresi nasıl alınır? 2013  e-devlet.gov.tr E devlet kapısı gelişen teknolojiyle birlikte evlerimize kadar geldi. Edevleş şifresi nasıl alınır? E devlet şifresi nasıl değiştirilir? E devlet şifresi nereler de kullanılır ve şifre fiyatı ne kadar?Aradığınız tüm detaylar cafesiyaset.com adresinde...

21. yüzyılda yaşıyoruz artık devlet kapısında beklemenin hiç bir gereği yok. Devlet ile ilgili tüm işlemlerinizi  E devlet şifrenizle yapabilirsinz. Tıkla E devlet şifrenle devlet işlerini hallet. E devlet şifresi E devletin kapısını açıyor. E'leşiyoruz işlerimiz kolaylaşıyor. Devlet dairesine sen gitme E devlet ile devlet sana geldin. E devlet şifresi tıkla işlerini devlete gitmeden E devlet ile hallet.

 
Tıpkı eğitim de e okul gibi sosyal işlerin gerçekleştirilmesinde de e devlet büyük kolaylıklar sağlıyor. Devlet ile ilgili bütün evrak ve bürokratik işlemlerinizi e devlet sayesinde kolayca yapabilirsiniz. e-devlet.gov.tr adresinden girilen e-devlet sayfasında şifrenizi PTT'lerden elde edebilirsiniz.
 
İnternet insan yaşamına büyük kolaylıklar sağlıyor. Her şey artık bizlere parmaklarımızın ucu kadar yakın. Eğitimde tıpkı e-okul uygulaması gibi, devletle ilgili işlemlerinizi de çok kolay bir şekilde e devlet vasıtasıyla halledebilirsiniz. Bütün resmi işlemlerinizi takip edebileceğiniz e devlet sayfası cafesiyaset.com'da. e-devlet şifresini ise PTT'lerden edinmeniz gerekiyor. Bu sayede bir kez elde ettiğiniz şifre ile sürekli işlemlerinizi takip edebilirsiniz.
 
 
 
E devlet şifresi ile evimizin kapısı artık devlete açılıyor. E devlet şifresine ulaşıp devletteki işlemleriniz halletmek artık çok ama çok kolay tıklayın e devlet ile işlemlerinizi halledin. sabıkanızı bile kolaylıkla bir tık ile E devlet şifrenizle almanız mümkün.  Devlet kapısında sıra beklemeye son.
 
 
E devlet şifresi ile artık vatandaşın kapısı devlete internetten tek tık ile açılıyor. E devlet şifresi bir çok devlet dairesindeki işlerinizi tek tık ile halletmenize  vesile oluyor. E devlet şifresi ile sabıka kaydı dahi alınıyor. Tıkla e devlet'e gir işlemlerini kimseyi beklemeden, evinden çıkmadan oturduğun yerden hallet. E devlet şifresi e devlet.gov.tr.
 
Yıllar önce böyle bir sistem kurulacak denilse kimse inanmazdı. Ancak teknoloji geliştikçe insanların zamanlarında daha fazla tasarruf yapılabiliyor. E devlet sistemi ile devlet dairelerine bizzat gidip halledilmesi gereken meselelere sadece bir tık ile halledilebiliyor. E devlet şifresi  cafesiyaset.com'da. Tıklayın devlete gitmeden E devlet size istediğinizi sunsun. E devlet'e en kısa yoldan ulaşmak için aşağıdaki linki tıklayın. Sabıka kaydı alma, sicil alma, SSK, SGK işleriniz aklınıza gelen her türlü devlet işi  E devlet ile çözülebiliyor.
 
Edevlet şifresine ulaşmak ise çok kolay. Tıkla E devlet şifresini indir E devlet şifresiyle devlet kapısındaki işlerini hallet.
 
E-devlet şifrenize sahip olabilmek ve bunu e devlet işlemlerinde kullanabilmek için yapmanız gereken size en yakın ptt şubeşine bizzat müracaat ederek e devlet şifresi talep etmektir. Ptt şubelerinden almış olduğunuz e devlet şifresi ile vereceğimiz link i kullanarak e devlet sistemine girişinizi yapıp talep ettiğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.E–Devletsistemine girdikten sonra sabıka kaydınıza ulaşmanız için adalet bakanlığı sekmesini kullanarak gerekli yerlere ulaşabilirsiniz. artık devlet dairelerinde zaman kaybetmeden bir bilgisayar yardımı ile bir çok işimizi kendimiz yapabiliyoruz.
Sicil Kaydı Sorgulama hakkındaki esaslarla ilgili genelgeyi incelemeyi buradan yapabilirsiniz.
 
Sabıka Kaydı Sorgulama
 
 Edevlet sabıka kaydı İnternet üzerinden artık her hangi bir sabıka kaydı olup olmadığını öğrenmek için E-Devlet Sabıka Kaydı sistemine bakabilirsiniz.İnternet üzerinden artık her hangi bir sabıka kaydı olup olmadığını ve ya sicile işlemiş bir dosya hakkında bilgi almak için e devlet sistemini kolay bir biçimde kullanabilirsiniz.   
            
Sabıka Kaydı Sorgulama
 
E devlet sistemine geçilene kadar Sabıka kaydını takibi uzun zaman ve uğraşlar gerektiriyordu. Kuruma gitme evrak sırasında bekleme gibi birçok işlemden sonra istenilen belge temin edilebiliyordu.
Artık bu durum değişti ve E –devlet kapısı na geçilmesi ile birlikte sabıka kaydına da e devlet uygulaması kullanılarak ulaşılabiliyor.
Sabıka kaydı hayatın bir çok alanında örneğin birçok kamu ve kuruluşlarında ve iş başvurularında kişilerden talep edilmektedir.
 
Tc ile Sabıka Kaydı Sorgulama
 
Bu gibi talepler için genel olarak resmi olarak ıslak mürekkep olması gerekmekteydi. E devlet sistemi uygulamasını kullanabilmek için başta T.C. kimlik no ve e devlet şifrenize ihtiyacınız vardır.
Artık bütün tc vatandaşlarının nüfus cüzdanlarında herkesin nüfus cüzdanında T.c kimlik numarası bulunuyor ama bu e devlet sistemini kullanmak için yeterli değil e devlet şifresine de ihtiyacınız var.
E devlet şifrenize sahip olabilmek ve bunu e devlet işlemlerinde kullanabilmek için yapmanız gereken size en yakın ptt şubeşine bizzat müracaat ederek e devlet şifresi talep etmektir.
 
Ptt şubelerinden almış olduğunuz e devlet şifresi ile vereceğimiz link i kullanarak e devlet sistemine girişinizi yapıp talep ettiğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.
 
E devlet sistemine girdikten sonra sabıka kaydınıza ulaşmanız için adalet bakanlığı sekmesini kullanarak gerekli yerlere ulaşabilirsiniz. artık devlet dairelerinde zaman kaybetmeden bir bilgisayar yardımı ile bir çok işimizi kendimiz yapabiliyoruz.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı Türksat AŞ ile Adalet Bakanlığı Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında, vatandaşlar, sabıka kaydına ilişkin “Adli Sicil Belgelerini” artık e-Devlet Kapısı’ndan alabilecek.
 
Türksat’tan yapılan yazılı açıklamaya göre, “www.turkiye.gov.tr” adresli e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak adli sicil kayıt belgelerinde bir barkod numarası da bulunuyor. Vatandaşların e-Devlet Kapısı'ndan alacakları belgenin ne için kullanılacağı bilgisini, dikkatlice tanımlamaları gerekiyor. 
 
e-Devlet Kapısı kullanıcıları, çıktı alarak bu belgeyi ilgili kurumlarla paylaşabilecek. Paylaşım yapılan kurum yetkilileri, e-Devlet üzerinden giriş yaparak, belge üzerindeki barkod numarası ve belge sahibinin TC kimlik numarası ile belgenin orijinalini görüntüleyerek doğrulayabilecek. Böylece sahteciliğin de önüne geçilmiş olacak.
 
Kayıt olmak gerekiyor
 
Türkiye’de günde ortalama 45 bin kişinin bireysel adli sicil kayıt başvurusu yapıldığı bildirilen açıklamada, adli sicil belgelerinin e-Devlet üzerinden verilmesiyle, vatandaşların büyük bir zaman kaybından kurtulmuş olacağının altı çizildi. 
E-Devlet üzerinden belgeyi alabilmek için “e-Devlet Kapısının kayıtlı kullanıcısı” olmak gerektiği kaydedilen açıklamada, yaklaşık 15 milyon kayıtlı e-Devlet kapısı kullanıcısı arasında bulunmayanların, en yakın PTT merkezlerine giderek şifrelerini alıp kayıtlı kullanıcı olabilecekleri ifade edildi. Açıklamada, e-Devlet Kapısı’nın aynı zamanda elektronik imza veya mobil elektronik imza ile de kullanılabildiği hatırlatıldı.
Adli sicil kaydının bir diğer ismi olan sabıka kaydı neredeyse tüm iş başvurularının özellikle istenen belgelerinden bir tanesi.
 
Durum böyle olunca sabıka kaydı nerden alınır sorusu fazlasıyla araştırılan konular arasında. Devletteki birçok sistemin internet ortamına aktarılmış olması, halkın sabıka kaydını da internetten kolayca öğrenebileceğine yol açabilmektedir.
Maalesef ki sabıka kaydı internetten alınamamaktadır. Çünkü devlet bu sistemi internet ortamına geçirmeyi planladığında çok sayıda tepki almıştır.
 
Bu tepkilerin nedeni ise kişinin sabıkalarını bir başkası kolayca öğrenebilmesi durumuydu.
Bu nedenden sabıka kaydı sadece devlet binalarına gidilerek alınabilmektedir.
 
Sabıka Kaydı Nerden Alınır?
 
Sabıka kaydı almak isteyen kişiler kendilerine en yakın adliyeye giderek adli sicil kaydını alabilirler. Sabıka kaydını alırken bu belgenin ne amaçla alındığına dair personele bilgi vermek zorundasınız.
Bulunduğu bölgede adliye olmayan kişiler ise Kaymakamlığa giderek de sabıka kaydı alabilir. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız ise sabıka kaydı için konsolosluğa başvurması yeterlidir.
Sabıka kaydını Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları istediği zaman belirttiğimiz yerlerden alabilir.
Sabıka kaydını bir başkası adına almak istiyorsanız noterde o kişi hakkında vekâletinizin bulunması gerektiğini unutmayınız.
 
 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...


 Gündem   |   Partiler   |   Kulis   |   Polemik   |   Yerel   |   Magazin   |   Dünya   |   Mizah   |   STK
Tüm hakları saklıdır © 2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.