Reklam    Sitene Ekle    Ana Sayfam Yap    İletişim    Künye
 
CHP İLÇE 2014 Belediye Başkan Adayları Tam Listesi CHP Cumhuriyet Halk Partisi İLÇE Belediye Başkan Adayları Kimler Oldu?
CHP İLÇE 2014 Belediye Başkan Adayları Tam Listesi CHP Cumhuriyet Halk Partisi İLÇE Belediye Başkan Adayları Kimler Oldu? CHP İstanbul, İzmir ilçe adayları belli oldu Kemal Kılıçdaroğlu 81 ilin belediye başkan adayını açıkladı. Kılıçdaroğlu nun açıkladığı 81 il başkan adayı burada! CHP 81 İl Belediye Başkan Adayları Belli Oldu 2014 Listesi.Yerel Seçimlerinde CHP Belediye Başkan Adayları Kimler Öğren?
Haberi Yazdır Email Gönder
10.02.2014 13:20   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


CHP İLÇE 2014 Belediye Başkan Adayları Tam Listesi CHP Cumhuriyet Halk Partisi İLÇE Belediye Başkan Adayları Kimler Oldu? CHP İstanbul, İzmir ilçe adayları belli oldu Kemal Kılıçdaroğlu 81 ilin belediye başkan adayını açıkladı. Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı 81  il başkan adayı burada! CHP 81 İl Belediye Başkan Adayları Belli Oldu 2014 Listesi.Yerel Seçimlerinde CHP Belediye Başkan Adayları Kimler Öğren?

Bugün Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan MYK'da belirlenen isimlerin Parti Meclisi'nde oylanması sürüyor.
 
CHP PM'de İstanbul'da Beşiktaş, Kadıköy, Bakırköy ve Çekmeköy'ün dışındaki bütün ilçelerin belediye başkan adayları belli oldu.
CHP PM İstanbul'u konuştuktan sonra 23.30 sularında İzmir konuşulmaya başlanacaktı ancak PM'ye yarım saatlik ihtiyaç molası verildi.
 
Beşiktaş-Kadıköy-Bakırköy ve Çekmeköy için de karar bu gece
 
İstanbul İl Teşkilatı'nın acil toplanmasına ve toplu istifa seçeneğinin dillendirilmesine neden olan Bakırköy ve buna bağlı olarak Kadıköy ile Beşiktaş adaylıkları PM'de oylanmayacak, Kılıçdaroğlu, isimleri kendisinin, birkaç gün içinde belirleyeceğini söyleyecekti. Ancak mola verilmeden hemen önce verilen bir karala İstanbull'daki tartışmalı dört ilçenin de adayları bu gece belirlenecek.
Kılıçdaroğlu Bakırköy, Kadıköy, Beşiktaş ve Çekmeköy adaylıkları için daha sonra karar vereceğini söylemişti ancak Ercan Karakaş'ın "Siz karar verirseniz biz oylamaya hazırız" demesi üzerine çalışmak için, Adnan Keskin, Bihlun Tamaylıgil, Umut Oran, Gökhan Günaydın ve Bülent Tezcan'ı yanına alarak odasına çıktı. 'Beşli Komite' ve Kılıçdaroğlu yaklaşık yarım saat süren bir durum değerlendirmesi yaptı. Toplantıda Kadıköy, Beşiktaş, Bakırköy ve Çekmeköy ile İzmir'deki bazı ilçeler de yeniden masaya yatırıldı. Edinilen bilgiye göre Hüseyin Mutlu Akpınar'ın Karşıyaka'ya, Sema Pektaş'ın ise Konak'a kaydırılmasının gündemde olduğu öğrenildi. Toplantının ardından Parti Meclisi 01:15 sularında yeniden başladı.
CHP kulislerinde konuşulan iddialara göre, Kadıköy, Beşiktaş ve Bakırköy krizi için formül bulundu.
İddialara göre Maltepe'ye atanan Canan Kaftancıoğlu Kadıköy'e, Bülent Kerimoğlu Bakırköy'e Sarıgül'e yakınlığı ile bilinen Murat Haznedar ise Beşiktaş'a aday olarak atanacak. 
Mustafa Sarıgül'e yakınlığı ile bilinen ismi Beşiktaş Belediye Başkanlığı için geçen Tonguç Çoban'ın son gelen bilgilere göre CHP Çekmeköy adayı yapılacağı iddia edildi.
 
Maltepe için yeni isim
 
CHP PM'den sızan bilgilere göre, Maltepe'den aday gösterilen Canan Kaftancıoğlu'nun Kadıköy'e kaydırılması üzerine Maltepe'de boşalan adaylığa Ümran Köksüz'ün getirileceği iddia edildi. 
Bazı kaynaklar ise ibrenin Maltepe'de yeniden Mustafa Zengin'e dönebileceğini iddia ediyor.
 
 
MYK'da karar verilememişti
 
 
CHP istanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül’ün yakın çalışma arkadaşı Tonguç Çoban’ın Beşiktaş İlçe Belediye Başkanlığı'na aday gösterilmek istenmesine bazı genel başkan yardımcıları muhalefet etti. Bu nedenle saat 14.00’de toplanması beklenen Parti Meclisi’nin toplanması iki saat için ertelendi. 
CHP lideri Kılıçdaroğlu da Tonguç Çoban’ın ismini yeniden değerlendirmek amacıyla “Beşiktaş’la ilgili yetkili ben üstleniyorum. PM’nin onayına sunulup sunulmayacağı bir kez daha değerlendireceğim” diyerek tartışmayı sonlandırdı. Çoban tartışmasının sürdüğü dakikalarda ismi Beşiktaş geçen ancak Bakırköy adayı yapılması kararlaştırılan Doç. Dr. Mehmet Karlı’nın “Siyasi etik gereği Bakırköy’den aday olmam doğru olmaz. Ben çekiliyorum” mesajı geldi. Karlı’nın adaylıktan çekilme kararı CHP’nin Kadıköy kararını da etkiledi. Bakırköy’den aday olan ancak CHP lideri Kılıçdardoğlu’nun isteğiyle Kadıköy’e kaydırılan Bülent Kerimoğlu’nun yeniden Bakırköy’e kaydırılması seçeneği tartışmaya açıldı. Bu yöndeki tartışmalarında sürmesi nedeniyle Kılıçdaroğlu, “Beşiktaş ile birlikte Kadıköy ve Bakırköy ile ilgili son kararı da ben vereceğim” diyerek toplantıyı tamamladı.
 
 
Beyoğlu'nda Aylin Kotil
 
 
Toplantıdan Beyoğlu belediye başkan adaylığı için Aylin Kotil'in adı çıktı. Sarıgül'ün eski eşi olan Kotil, AKP'den hali hazırda Beyoğlu Belediye Başkanı olan Ahmet Misbah Demircan ile yarışacak.
Sezgin Tanrıkulu’nun tam destek verdiği eski Genel Başkan Yardımcısı ve PM üyesi Gülseren Onanç’a Beyoğlu için vize çıkmadı. 
 
Ankara'da Taşdelen krizi
 
CHP, yerel seçimleri için adayların belirlendiği  toplantısı devam ederken, MYK'da öne çıkan isimlere itirazı olan bazı partililer genel merkezin önünde toplandı. Akşam saatlerinde ise Ankara'nın Çankaya ilçesi adayının Alper Taşdelen olarak açıklanması üzerine CHP'nin Çankaya üyeleri Kılıçdaroğlu'nun çıkışını kapattılar.
 
İzmir'de değişiklik
 
İzmir'de bazı değişiklikler yapılacağı iddia edildi. Mevcut başkan Kamil Okyay Sındır'ın yerine Olgun Atilla'nın Bornova Belediye Başkan Adayı olarak gösterileceği belirtildi. Çiğli de ise Aziz Buğa yerine Hasan Aslan'ın ismi gündeme geldi. 
Urla'da ise başkan adaylığına Sibel Uyar atandı.
MYK'dan PM'ye getirilen isimler şunlar
 
1- İzmir Karşıyaka'ya Cevat Durak yerine İzmir Baro Başkanı Sema Pektaş
 
2- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu PM Toplantısı'nda Kadıköy, Beşiktaş, Bakırköy ve Çekmeköy adaylarının dosyasını ayırdı. Kılıçdaroğlu'nun bu 3 bölgeye ilişkin yeniden değerlendirme yapacağı öğrenildi. Kadıköy, Beşiktaş , Bakırköy ve Çekmeköy'e ilişkin kararın 1-2 gün içerisinde açıklanması bekleniyordu ancak Kılıçdaroğlu bu gece açıklayacak. 
 
3- Maltepe'de Mustafa Zengin yerine CHP İstanbul İl Yöneticisi Canan Kaftancıoğlu belirlendi
 
4- Kartal'da Hüsnü Süslü 
5- İzmir Çiğli'de Semra Aksu yerine Aziz Buğa
6- İzmir Buca adayı Levent Piriştina
7- İzmir Bayraklı - Hasan Karabağ
8- İzmir Balçova - Mehmet Ali Çalkaya
9- Tekirdağ - Kadir Albayrak
10- İstanbul Küçükçekmece Gökhan Gümüşdağ
11- İzmir Çeşme - Faik Tütüncüoğlu
12- İzmir Aliağa  - Hakkı Ülkü
13-İstanbul Çatalca - Cem Kara
14- Kuşadası Özer Kayalı
15- İstanbul Eyüp - Ferzan Özer
16- İzmir Narlıdere - Abdül Batur
17- Edirne - Recep Gürkan
18- Kırklareli -  Mehmet Kesimoğlu (CHP Kırklareli Milletvekili)
19- İzmir Konak - Hüseyin Mutlu Akpınar
20- Ankara Çankaya -  Alper Taşdelen
21- Ankara Yenimahalle - Fethi Yaşar
22- İstanbul Şişli  - Hayri İnönü
23- İstanbul Adalar - Atilla Aytaç
24- Antalya Konyaaltı - Muhittin Böcek
25- İstanbul Büyükçekmece - Hasan Akgün
26- İstanbul Silivri Özcan Işıklar
27- İstanbul Ataşehir - Battal İlgezdi
28- İstanbul Sancaktepe -  Özgen Nama
29- İzmir Karabağlar - Sıtkı Kürüm
30- İzmir Bornova -  Kamil Okyay Sındır
31- İzmir Gaziemir -  Halil İbrahim Şenol
32-İstanbul Avcılar - Handan Toprak
33- İstanbul Beyoğlu - Aylin Kotil
34- Üsküdar - CHP İstanbul Milletvekil İhsan Özkes
35- Konya - İbrahim Işık (Harita Mühendisi CHP Konya eski saymanı)
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlık ettiği komisyonda, Antalya, Ankara, İzmir ve İstanbul'un ilçe belediye başkan adayları belirlendi.
 
Komisyondan sızan kesin olmayan ilk bilgilere göre, belediye başkan adayı yapılması muhtemel isimler şunlar:
 
Antalya - Muratpaşa - Av. Murat Bulat / Av. Deniz Filiz
 
İzmir - Karabağlar - Sıtkı Kürüm
 
İzmir - Çeşme - Muhittin Dalgıç (Alaçatı Belediye Başkanı)
 
İzmir - Bornova - Kamil Okyay Sındır
 
İzmir - Konak - Hüseyin Mutlu Akpınar
 
İzmir - Karşıyaka - Cevat Durak
 
İzmir - Çiğli - Semra Aksu
 
Kırklareli - Vecdi Gündoğdu
 
Edirne Büyükşehir - Recep Gürkan (CHP Edirne Milletvekili)
 
Ankara - Keçiören - Doktor Murat Metin Emir
 
Antalya - Konyaaltı - Muhittin Böcek
 
İstanbul -Eyüp - Ferzan Özer
 
Ankara -Çankaya - Alper Taşdelen
 
İstanbul -Avcılar - Doktor Handan Toprak
 
İstanbul- Beşiktaş - Tonguç Çoban
 
İstanbul - Bakırköy - Mehmet Karlı
 
İstanbul - Beyoğlu Aylin Kotil
 
İstanbul - Üsküdar İhsan Özkes
 
İstanbul - Şişli Hayri İnönü
 
İstanbul - Adalar - Atilla Aytaç
 
İstanbul - Kadıköy - Komisyonda Bülent Kerimoğlu'nun adının gündeme geldiği öğrenildi. Kılıçdaroğlu'nun Kadıköy adaylığı için PM'den yetki isteyeceği ve Kadıköy adayını kendisinin belirleyeceği ileri sürüldü.
 
İstanbul Sarıyer Şükrü Genç
 
İstanbul Kartal Altınok Öz
 
İstanbul Silivri Özcan Işıklar
 
İstanbul Maltepe Mustafa Zengin
 
İstanbul Ataşehir Battal İlgezdi
 
İstanbul - Büyükçekmece - Hasan Akgün
 
İstanbul - Çatalca - Cem Kara
 
Kesin olmayan ilk bilgilere göre bu isimler, önce MYK'ya ardından ise PM'ye sunulacak.
 
Buna göre, İstanbul'da CHP'nin 5 belediye başkanı değişti. Kadıköy, Beşiktaş, Bakırköy, Avcılar ve Adalar'a yeni isimlerin aday gösterileceği öğrenildi.
 
 
CHP'nin daha önce açıklanan il ve ilçe adayları
Cumartesi günü Yerel Yönetimler Komisyonu üyeleriyle kesinleşmemiş adayları değerlendiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, üç büyükşehirdeki adaylık yarışına son noktayı koyuyor. Partinin resmi web sitesinden yapılan açıklamaya göre CHP lideri önce partinin merkez yönetim kuruluyla toplanacak ve kendi aday önerilerini kurul üyeleriyle paylaşacak. Ardından adayları onaylanmaları için Parti Meclisi'ne sunacak. Toplantından sonra Kılıçdaroğlu'nun partisinin Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illeriyle birlikte 260'dan fazla ilçenin belediye başkan adayını açıklaması bekleniyor.
 
İstanbul'da 18 aday açıklanacak
 
Başkent Ankara'da kritik Yenimahalle ve Çankaya, İstanbul'da Kadıköy, Beşiktaş, Beyoğlu, Bakırköy ve İzmir'de de Karşıyaka ile Konak ilçelerinin belediye başkan adaylarını Parti Meclisi'nin onayına sunacak.İstanbul'da 39 ilçeden 21'inde belediye başkan adaylarını açıklayan CHP'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül'ün yerine Şişli'ye kimin aday gösterileceği de bu toplantıdan sonra yanıt bulacak.
 
Ankara'da bürokrasi ve siyasetin kalbi durumundaki Çankaya'da 29 aday adayı var. Buraya gösterilen ilginin nedeni CHP'nin beş dönemdir elinde tuttuğu ilçede kimi aday gösterirse, seçimin kazanılacağının neredeyse kesin olması. Bu yüzden eski belediye başkanlarından milletvekillerine, CHP'den çok sayıda önemli isim Çankaya'ya talip oldu. Şehir planlamacısı mevcut Belediye Başkanı Bülent Tanık da yeniden aday.
 
CHP'nin Beyoğlu anketlerinden Sarıgül'ün eski eşi Aylin Kotil çıkmıştı. CHP liderliği daha önce İzmir'de görevdeki Aziz Kocaoğlu'yla devam kararı alırken, Ankara'ya 2009'da Milliyetçi Hareket Partisi'nin adayı olan Mansur Yavaş'ı aday gösterdi.

CHP Belediye Başkan adayları tam listesi - CHP adayları listesi.CHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan adayları kim? CHP adayları tam listesi açıklandı. İşte CHP Belediye Başkan adayları tam listesi - CHP adayları listesi

Sinan Erdem Spor Salonu'nda İstanbul'un CHP'li 21 ilçe belediye başkan adayı açıklandı. Programa CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, CHP milletvekilleri ve çok sayıda davetli katıldı. Programda Necmettin Erbakan'ın yeğeni Sabri Erbakan Fatih'ten aday gösterildi. CHP'nin diğer ilçe başkan adayları ise şu şekilde:
 
Ümraniye: Sacit Eyüboğlu
Bağcılar: Muhammet Çakmak
Fatih: Sabri Erbakan
Kağıthane: Serdar Kurşun
Bahçelievler: Saffet Bulut
Tuzla: Cemil Ekşi
Zeytinburnu: Mustafa Fazlıoğlu
Başakşehir: Özgür Karabat
Beykoz: Hızır Yılmaz
Beylikdüzü: Ekrem İmamoğlu
 Eyüp: Selami Çelebioğlu
Gaziosmanpaşa: Selahattin Meriç
Güngören: Ahmet Güzel
Bayrampaşa: Bahri Sipahi
 Sancaktepe: Özgen Nama
Esenyurt: Gürbüz Çapan
Pendik: Tuncer Özyavuz
Sultangazi: Ali Acar
Şile: Aras Aslan
Sultanbeyli: Mustafa Çolak
Arnavutköy: Ruhi Tuncel
 
CHP'nin dün yaptığı 7.5 saatlik Parti Meclisi toplantısında 450 dolayındaki belediye başkan adayı onaya sunuldu. Belli olan merkezlerde başkan adayları şöyle:
 
CHP Parti Meclisi (PM), dün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yaklaşık 7,5 saat süren bir toplantı yaptı. Toplantıda 450'den fazla belediyede başkan adayı PM'nin onayına sunuldu.
 
 
Yapılan oylama sonucu CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, Ankara adayı Mansur Yavaş, İzmir adayı ise Aziz Kocaoğlu oldu. Eskişehir'in merkez ilçesi Odunpazarı'nda ise milletvekili Kazım Kurt aday gösterildi. Manisa'da da yine milletvekili olan Özgür Özel aday gösterilirken, Trabzon'da Volkan Canalioğlu, Bartın'da ise Rıza Yalçınkaya aday gösterilen diğer milletvekilleri oldu.
 
CHP'de Kocaoğlu'nun yanı sıra halen büyükşehir başkanlığı görevini yürüten Eskişehir'de Yılmaz Büyükerşen, Antalya'da Mustafa Akaydın, Mersin'de Macit Özcan bir dönem daha adaylık için yarışacak. Mevcut belediye başkanlarından Artvin'de Emin Özgün, Aydın'da Özlem Çerçioğlu, Çanakkale'de Ülgür Gökhan, Muğla'da Osman Gürün de yeniden aday oldu.
 
CHP, Çerçioğlu'nun yanı sıra Rize'de Mine Orhan, Tokat'ta da Hadiye Ardahanlı olmak üzere kadın adaylarla yerel seçimlere girecek.
 
CHP'de önceki gün ve bugün gerçekleştirilen PM toplantılarında 750'den fazla aday belirlenmiş oldu.
 
 
Bugünkü toplantıda PM'nin onayına sunulan büyükşehir ve il belediye başkan adayları şöyle:
 
Ağrı: İhsan Çağa
 
Ankara: Mansur Yavaş (Eski Beypazarı Belediye Başkanı)
 
Antalya: Mustafa Akaydın
 
Amasya: İlyas Ayık
 
Artvin: Emin Özgün
 
Aydın: Özlem Çerçioğlu
 
Balıkesir: Sami Sözat (Eski DYP Milletvekili)
 
Bursa: Necati Şahin
 
Bilecik: Sungur Turan
 
Bitlis: Kemal Uçar
 
Bursa: Necati Şahin
 
Çanakkale: Ülgür Gökhan
 
Diyarbakır: Ahmet Ay
 
Elazığ: Hamza Sorgucu
 
Erzincan: Metin Çanakçı
 
Erzurum: Abdülkadir Demirci
 
Eskişehir: Yılmaz Büyükerşen
 
Eskişehir - Odunpazarı: Kazım Kurt (Eskişehir Miletvekili)
 
Gaziantep: Akif Ekici
 
Hatay: Lütfü Savaş
 
Mersin: Macit Özcan
 
İzmir: Aziz Kocaoğlu
 
İstanbul: Mustafa Sarıgül
 
Kars: Naif Alibeyoğulları
 
Kayseri: Osman Çilsal
 
Kocaeli: Tahsin Tarhan
 
Manisa: Özgür Özel (Manisa Milletvekili)
 
Kahramanmaraş: Ünal Ateş
 
Muğla: Osman Gürün
 
Muş: Necip Bingöl
 
Niğde: Fahri Eker
 
Rize: Mine Orhan
 
Samsun: Tarık Cengiz
 
Siirt: Abdulvehap Galip Çakmak
 
Tokat: Hadiye Ardahanlı
 
Trabzon: Volkan Canalioğlu (Trabzon Milletvekili)
 
Yozgat: Selahattin Koştan
 
Bayburt: Hacı Mustafa Akkuş
 
Kırıkkale: Ahmet Eroğlu
 
Batman: Çetin Kızılbulut
 
Bartın: Rıza Yalçınkaya (Bartın Milletvekili)
 
Ardahan: Mete Özdemir
 
Iğdır: Aran Kalafat
 
Yalova: Vefa Salman
 
Karabük: Erdal Demir
 
Kilis: Öcal Berk
 
Düzce: Basri Karslıoğlu
 
 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...


 Gündem   |   Partiler   |   Kulis   |   Polemik   |   Yerel   |   Magazin   |   Dünya   |   Mizah   |   STK
Tüm hakları saklıdır © 2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.