Reklam    Sitene Ekle    Ana Sayfam Yap    İletişim    Künye
 
CHP en son ne zaman iktidar oldu?
Mısır a giden CHP li Faruk Loğoğlu ve Osman Korutürk e öyle bir soru soruldu ki, CHP heyeti nasıl cevap vereceğini şaşırdı.
Haberi Yazdır Email Gönder
11.09.2013 11:08   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


CHP heyeti, Kahire'de  Dışişleri Bakanı Nebil Fehmi'nin dışında çok sayıda siyasi parti temsilcisi ile bir araya geldi. CHP'lilere Mısır'daki parti yetkilileri CHP'nin en son ne zaman iktidar olduğunu sordu.
 
CUMHURİYETİ KURAN PARTİ
 
Heyet, görüşmelerde CHP'yi tanıtırken Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran parti olduğunu, bu hafta 90. kuruluş yıldönümünün kutlandığını anlattılar, "2015'teki genel seçimlerde iktidar olduğumuzda, Türkiye'nin başta Mısır'a yönelik dış politikası olmak üzere, tüm dış politikası değişecek" dediler.
 
EN SON NE ZAMAN İKTİDAR OLDUNUZ?
 
İktidar olduklarında Mısır ile ilişkileri düzelteceklerini söyleyen CHP'lilere Mısırlılar hiç beklenmedik bir soru sordu.
Heyetin görüştüğü Özgür Mısırlılar Partisi lideri Ahmed Said, CHP'lilere "En son ne zaman iktidar olmuştunuz?" sorusunu sordu. 
 
2015'TE İKTİDAR OLACAĞIZ
 
Bu zor soruya Faruk Loğoğlu, "En son epey uzun süre önce iktidardaydık. Ancak geçmişi bırakıp, geleceğe bakalım. 2015'te iktidarda olacağız" cevabını verdi. Osman Korutürk ise, en son "Ecevit döneminde iktidarda olunduğunu" anlattı. Ecevit'in DSP'nin Genel Başkanı olmasına rağmen, CHP siyasi çizgisinin devamı bir parti olduğunu söyleyen Korutürk, Bülent Ecevit'in CHP'den kopmasının nedeninin de Türkiye'deki askeri darbe olduğunu vurguladı. 
 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 5 yorum yapılmıştır
asiye imparator - 12.09.2013 22:52:24
çok şakacı adam bu faruk bey yine espiri yapmış degil 2015 inşallah2075 tede iktidarı göremiyeceksiniz...aslında söylediklerine kendi bile inanmıyor zaten...
tefo - 12.09.2013 03:36:16
vah zavallılar vah çok eskiden iktidar olmuşlar attıkları ecevite de kul köle olmuşlar ATATÜRK suratınıza tükürücek derken biri daha çıktı suratınıza tükürecek ECEVİT ama sizde yüz yok ki 2015 iktidar olacaklarmış güldürmeyin beni be
şirin ince - 11.09.2013 23:45:23
yaazıııııııııkgkgkkk ne çektin be chp
mehmet Çelik - 11.09.2013 20:13:18
yazik size yalan soyleyenler iktidar olamaski siz nerede hata yaptiniz yine yalan yalan baska sey biliyormusunuz onu soyleyin ha hatirlatayim iktidar olmak icin 40 firin ekmek yemeniz lazim
memo - 11.09.2013 11:31:57
ohaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ecevit sizin yüzünüze tükürmezdi yazıkki ecevitin üzerinden siyeset yapıyorsunuz utanmazlar sisi sisi düdüklesin

 Gündem   |   Partiler   |   Kulis   |   Polemik   |   Yerel   |   Magazin   |   Dünya   |   Mizah   |   STK
Tüm hakları saklıdır © 2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.