Ananas ve Tespih cemaatte şifre mi?
Fethullah Gülen'in ses kayıtlarında ve tapelerde yer alan 'Ananas' ile 'Tespih' in bir şifre olduğunun iddia edilmesi Ekrem Dumanlı'yı çileden çıkardı.
Haberi Yazdır Email Gönder
03 Şubat 2014 Pazartesi 09:53:00   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 

17 Aralık sonrası medyaya servis edilen ses kayıtlarında yer alan ifadelerden en çok konuşulan Ananas ve Tespih konusunda Ekrem Dumanlı bugün kaleme aldığı köşesinden cevap verdi.

Ananas’a ve tespihe yüklenmek istenen şifrenin asılsız olduğunu söyleyen Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Dumanlı ‘Ananas palavrası birkaç gün önce çöktü ve kara propaganda yapanların üzerine yıkıldı.’ dedi.

Ekrem Dumanlı'nın yazısından ilgil bölüm

Bir ‘ananas’tır tutturmuş gidiyorlardı. Meydanlarda, salonlarda bağıra çağıra konuşanlar ananasa esrarengiz manalar yüklemeye kalktı. Birileri bunun bilmem kaç kilo elmas olduğunu bile söyledi. Sanırsınız elmas manavda kilo kilo satılıyor. Aynaya bakıp konuşmanın, herkesi kendi gibi sanmanın, sıkıntısını yaşadı birileri. Ananasa mana veremeyince bu sefer de esrarengiz bir mecraya yaymak istediler. Şifre, kod gibi yakıştırmalar art arda sıralandı. Telefonda ananas diyen ve Uganda’da iş yapmak isteyen işadamlarına yardımcı olmak için çırpınan kişi ortaya çıktı, “Ben Uganda fahri konsolosuyum, bu ananas sadece ananastır; bundan mana çıkaranlar hata yapıyor.” dedi; lakin bir zümre yalan yanlış yorumlara devam etti.

Ananas palavrası birkaç gün önce çöktü ve kara propaganda yapanların üzerine yıkıldı. Başbakan Yardımcısı ve hükümet sözcüsü Bülent Arınç, bir televizyona çıktı ve Uganda ile ilgili hatıralarını paylaştı. İşadamlarıyla Uganda’ya gidişini ve o ülke tüccarları ile iş bağlantısı yapıldığını, bunun da TUSKON vasıtasıyla gerçekleştirildiğini ifade etti. Ve ekledi: “Ananası da Uganda’yı da dile dolamayın…”

Demek ki neymiş? Ananas gerçekten ananastır ve rafine de gerçekten rafineridir. Türkiye’miz büyüsün diye kurulmuş sivil toplum kuruluşları da büyük bir hizmet yapmaktadır. Hal bu kadar açık olunca imalı ithamlarda bulunmak hem ayıptır hem günahtır; tabii ayıp ve günah sizin için hâlâ bir mana ifade ediyorsa...

Şimdi de tesbihi diline doluyor birileri. O da şifreymiş. Evet, yüzlerce yıldır zikrullahın şifresidir o; villaların, katların, yatların değil...

 
    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Cafesiyaset hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...


Fatıma Nur MÜCEVHER
Yaşamaksa Yaşıyoruz
Serdar ÖZDEMİR
Çare : Büyük Devlet Olmak
Hasan EKMEN
Bürokratik Siyaset
Neşat YALÇIN
Nifak Tohumları
Halil ÖZTÜRK
Gün, hesap günü
Deniz TANIK
Allah yolunda mücadele etmek
Ulaş Salih ÖZDEMİR
Siz hiç düşündünüz mü Sarıkamış'ı
NAMAZ VAKİTLERİ

Gündem   |   Partiler   |   Kulis   |   Polemik   |   Yerel   |   Magazin   |   Dünya   |   Mizah   |   STK Dev10
Tüm hakları saklıdır © 2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.