Reklam    Sitene Ekle    Ana Sayfam Yap    İletişim    Künye
 
Ak Parti nin Eyüp Belediye Başkan adayı belli oldu
İstanbul un ilçelerinde Ak Parti de kimlerin aday gösterileceği merak içinde beklenirken Eyüp te kimin aday olacağı netlik kazandı.
Haberi Yazdır Email Gönder
30.11.2013 14:26   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


Hüseyin Akkaş -  Cafesiyaset.com - AK Parti’nin Eyüp Belediye Başkan adayı netleşti. Eyüp’te 2004 ve 2009 seçimlerinde aday gösterilen ve sonra adaylıktan geri alınan Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Deniz Köken’in aday gösterileceği kesinleşti. Perşembe günü İstanbul'da düzenlenecek olan törende resmi olarak açıklanacağı öğrenildi.

Eyüp’te Ak Parti’nin 2009 seçimlerini kazanmasına rağmen CHP’nin aradaki farkı kapattığı iddia edilmişti.

KİMLER ADAY OLMUŞTU ?

İstanbul’un en hareketli ilçelerinden birisi olan Eyüp’te Ak Parti’den;

İsmail Kavuncu, Ahmet Genç, Temel Başalan, Necati Şentürk, Recep Koral, Deniz Köken, Alaatin Temiz, Osman Elevli, Ali Çolak, Abdullah Çallık, Eyüp Sarı, Levent Uslu, Mehmet Er, Hayrettin Çelik, Remzi Aydın, Selim Bilmen, Mikail Arslan, Tarık Uğur Taufur aday adayı olduklarını açıklamışlardı.Aday adayları arasından kimin Eyüp Belediye Başkanlığı’na aday gösterileceği büyük bir merak içinde beklenirken Genel Merkez tarafından Deniz Köken’in aday gösterileceği netlik kazandı.

Deniz Köken Kimdir?

1964 yılında Ordu’da doğdu. İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra çalışma hayatına 1984–1988 yıllarında İstanbul Üniversitesi’nde memurluk yaparak başladı. 1989–1994 yıllarında Bankacılık sektöründe çeşitli görevlerde bulundu.

1994 Yerel seçimlerinde Eyüp Belediye Başkan yardımcılığı görevinde bulundu. 1994–2004 yılına kadar devam eden on yıllık bu süreçte, Eyüp Sultan için gerçekleştirilen başarılı projelere imza attı. 1994 Yerel seçimlerinde Eyüp ilçesi ve Büyükşehir Meclis Üyesi olan Köken, 1994–1999/1999–2004 yılları arasında iki dönem bu meclislerde Bütçe ve Tarife komisyonlarında üyelik ve başkanlık yaptı. Bu yıllar arasında Eyüp Spor Kulüp Başkanlığı da yapan Köken, müziğe olan ilgisi sebebiyle Eyüp Musiki Vakfı kurucu üyeliği ve Ordulular Birliği Hizmet Vakfı kurucu üyeliği gibi çeşitli sosyal faaliyetler içinde bulundu.

2004 yerel seçimlerinde Kâğıthane ilçesinden 3. dönem tekrar Büyükşehir Belediye Meclis üyesi seçilen Deniz Köken, Tarife Komisyonu Başkanı iken istifa ederek Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı olarak göreve başladı. Bu dönemde Antalya’yı dünya şehri yapma yolundaki projeler arasında, alt ve üst yapı çalışmalarının yanı sıra, sosyal belediyecilik kapsamında geliştirdiği büyük projelerden; Antalya Sosyal ve Psikolojik Eğitim Merkezi (ASPEM) adı altında ailelere yönelik hizmetler ve ayrıca kadın sığınma evi, evde hasta-yaşlı bakımı, huzurevi-aşevi inşası ve işletimi ve 400 kişilik engelli rehabilitasyon merkezi yapımı sayılabilir. Ayrıca, Antalya Sanat ve Meslek Edindirme (ASMEK) kursları adı altında, yılda 15 bin kişiye sanat ve meslek edindirmenin yanı sıra, iş kollarına ara eleman yetiştirme konusunda da başarılı çalışmalara imza atmıştır. Başkanlığını yaptığı Antalya Büyükşehir Belediyespor Kulübü öncülüğünde her evden bir sporcu kampanyasını başlattı. Basket, güreş, atletizm gibi branşlarda ulusal ve uluslararası derecelerin kazanılmasında pay sahibi oldu.

2009 yerel seçimlerinin ardından ise Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak atandı.

Kaynak: Hüseyin AKKAŞ - Cafesiyaset.com 
 

 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 20 yorum yapılmıştır - Tüm yorumlar için tıklayın...
eyüp sultan - 16.01.2014 16:46:31
Deniz gelirse Eyüp Belediyesi kurtulur
ALİ GÜVENÇ - 10.01.2014 12:03:01
ALLAH HAYIRLISINI NASİP ETSİN YAŞANAN TÜM ZORLUKLARA RAĞMEN ÖNCELİKLE ÜLKEMİZİN GELECEĞİ SONRASINDADA İLÇEMİZİN YAPILACAK TÜM GÜZEL HİZMETLERE ÇOK İHTİYACIMIZ OLDUĞUNU KABULLENEREK ADAYLARIMIZA TABİKİ BİZ GÖNÜLDAŞLARIMIZA ÇOK BÜYÜK SORUMLULUKLAR DÜŞMEKTE BUNUN BİLİNCİNDE OLMAKTEMENNİSİYLE.DENİZ BAŞKANADA ÇIKTIĞI BU YOLDA SONUNA KADAR YANINDA OLDUĞUMU EKLEMEK İSTEDİM .MEVLAM YAR VE YARDIMCISI OLSUN.
z uzunbacak - 06.01.2014 17:45:42
deniz gelir eyüp kurtulur
Halk - 03.01.2014 21:10:17
Mikail ARSLAN gelir İnşallah İstanbul Büyükşehir Belediyende çok Hizmeti var inşAllah Eyüp Belediyesinde de devam edecektir
uzundere çiçekçilik - 03.01.2014 15:10:41
hizmet için var olan insan insanların çığlığını duyan duyarlı insan ne mutlu eyüp halkına erzurumdan sevgiler
Tüm yorumlar için tıklayın...
 Gündem   |   Partiler   |   Kulis   |   Polemik   |   Yerel   |   Magazin   |   Dünya   |   Mizah   |   STK
Tüm hakları saklıdır © 2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.