Reklam    Sitene Ekle    Ana Sayfam Yap    İletişim    Künye
 
Ak Partili vekilden Başbakan için peygamber benzetmesi
AK Parti Düzce Milletvekili Fevai Arslan, Başbakan Erdoğan ı överken haddi aştı ve Erdoğan için Allah’ın bütün vasıflarını üzerinde topluyor dedi.
Haberi Yazdır Email Gönder
17.01.2014 08:32   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


AK Parti Düzce Milletvekili Fevai Arslan, Erdoğan’ın liderlik vasıflarını sıralarken işi abarttı ve “Allah’ın bütün vasıflarını üzerinde toplayan bir lider var. İşte bunun önünü kesmek istediler” dedi. Erdoğan için daha önce de Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser, “Erdoğan bizim için ikinci peygamber gibidir” demişti.

Düzce’de halkın kullandığı parkın içinde bulunan Camlı Köşk’ün, AK Parti seçim bürosuna dönüştürülmesi töreni vardı. İnönü Parkı içindeki Camlı Köşk’ün açılış törenine, Düzce Belediye Başkan adayı da katıldı, Düzce Milletvekili Fevai Arslan da..

Fevai Arslan, Erdoğan’ı övmeye başladı. Türkiye’nin liderliğinden, bölgenin liderliğine yüceltti. Fevai Arslan’a bu yüceltme de yetmedi, Erdoğan’ın dünya lideri olduğunu söyledi. Hızını alamayan Arslan, “Allah’ın bütün vasıflarını üzerinde toplayan bir lider var. İşte bunun önünü kesmek istediler” dedi.

Duzcetv.com’un haberine göre; Fevai Arslan’ın konuşması ise şöyle:

“Bu seçim ayrı bir seçim. Bu seçim AK Parti’nin belediye başkan seçimleri değil, bu seçim ülke seçimi, bu seçim vatan seçimi, bu seçim ülkenin demokrasisinin, kalkınmasının daha da ilerlemesini sağlayacak olan seçimdir. Türkiye olarak artık koşmaya başladık. İşte bu koşan arabanın tekerine bir şey sokma hedefi olanlarla karşılaştık.

Bunun sebebi, Türkiye’nin Ortadoğu’da dünya ülkeleri arasına girmesini istememeleri. Çünkü başında öyle bir lider var ki dünya liderliği kabiliyetinde ve Allah’ın bütün vasıflarını üzerinde toplayan bir lider var. İşte bunun önünü kesmek istediler. Özellikle dış mihraklar. Türk halkı 2002’den bu yana bütün bunlara izin vermedi inşallah bundan sonra da izin vermeyecektir. Biz bundan Düzce olarak eminiz.”

ERDOĞAN BİZİM İÇİN İKİNCİ PEYGAMBER GİBİ

AK Parti içinde Erdoğan’ı yüceltmeye çalışma sırasında ölçüyü kaçıran ilk isim Düzceli Vekil Fevai Arslan değil. 2010 yılında AK Parti Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser, şunları söylemişti:

"Biz başbakanımızın aşığıyız, başbakanımız bizim için adeta ikinci peygamber gibidir. Başbakana ihanet etmeyi asla kabul edemem. Bunu ne il yönetim kurulu üyelerimiz kabul eder, ne de diğer teşkilat üyelerimiz. Bizim genel başkan yardımcılarımıza ve başbakanımıza sevgimiz, saygımız en başında olduğu gibi AKP var olduğu sürece de devam edecektir."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bu konuşmanın ortaya çıkıp tartışma gündemine oturması ardından İsmail Hakkı Eser'in istifasını istemişti. Eser, bu gelişme üzerine istifasını sunmuştu.

 

 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 3 yorum yapılmıştır
DEMOKRAT - 17.01.2014 11:33:17
VASIFSIZ,KİŞİLERDEN MİLLETE VEKİL YAPARSAN BÖYLE SAÇMALAR AMMA BU ZIR CAHİLDE SUÇ YOK BUNU ADAM ZANNEDİP OY VERENDE SUÇ.
Vasıf - 17.01.2014 09:52:53
“İnsanın mahiyet-i câmiasında nakışları zahir olan yetmişten ziyade esma vardır. Meselâ: Yaradılışından Sâni', Hâlık ismini ve hüsn-ü takviminden Rahman ve Rahîm isimlerini ve hüsn-ü terbiyesinden Kerim, Latif isimlerini ve hâkeza... Bütün a'za ve âlâtı ile, cihazat ve cevarihi ile, letaif ve maneviyatı ile, havas ve hissiyatı ile ayrı ayrı esmanın ayrı ayrı nakışlarını gösteriyor. Demek nasıl esmada bir ism-i a'zam var, öyle de o esmanın nukuşunda dahi bir nakş-ı a'zam var ki, o da insandır.”(Bediüzzaman, Sözler, s.686)
bilge - 17.01.2014 09:21:16
konuşmaya başlamadan önce ne içmiş? şu meşhur haşhaştan içmiş olabilirmi?

 Gündem   |   Partiler   |   Kulis   |   Polemik   |   Yerel   |   Magazin   |   Dünya   |   Mizah   |   STK
Tüm hakları saklıdır © 2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.