Reklam    Sitene Ekle    Ana Sayfam Yap    İletişim    Künye    Arşiv
 
Hayrat Vakfı'ndan Ankara'da İttihad-ı İslam Sempozyumu
Hayrat Vakfı, İslam dünyasının problemlerine İslam aleminden alimlerin katılımıyla çıkış yolları aranacak. Risale-i Nur ve İttihad-ı İslam Sempozyumu'na 32 ülkeden katılım olacak.
Haberi Yazdır Email Gönder
25 Mayıs 2013 Cumartesi 22:17:00   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 

Türkiye genelinde açtığı Osmanlıca kursları ile gündemde olan Hayrat Vakfı, mutad olarak tertib ettiği “Risale-i Nur ve İttihad-ı İslam Sempozyumu”nun 6.’sını Ankara Arena Spor Salonunda yapıyor. Sempozyuma 32 ülkeden gelen misafirler katılıyor.


26 Mayıs 2013 Pazar günü yapılacak sempozyuma yurt içinden 20.000, yurt dışından ise Güney Afrika’dan Kazakistan’a, İngiltere’den Burkina Faso’ya, Endonezya’dan Amerika’ya toplamda 32 ülkeden üçyüze yakın misafirin katılması planlanıyor. Sempozyumun bu seneki konusu “İslam Dünyasının Problemleri ve Çözüm Yolları” olarak belirlendi.

Geçtiğimiz sene “İttihad-ı İslam” konusunun ele alındığı sempozyumun bu seneki programı üç oturum halinde gerçekleştirilecek. Sempozyumun birinci oturumunda, “Günümüz İslam dünyasının temel problemleri” ikinci oturumda, “İslami hayatı tehdit eden unsurların çözüm yolları”, üçüncü oturumda ise “İslam dünyasında tahkiki imana duyulan ihtiyaç” ele alınacak.
 
Hayrat Vakfı, geçen sene, vakfın kurucusu, Tevafuklu Kur’an-ı Kerimin hattatı ve Risale-i Nurların kâtip ve naşiri, Bediüzzaman Hazretlerinin hayrülhalefi AhmedHusrevAltınbaşak Hazretlerinin yazdığı Tevafuklu Risale-i Nur Mecmualarından Mu’cizat-ı Kur’aniye Risalesini hediye olarak dağıtmıştı. Bu sene de katılımcılara sürpriz ve çok orijinal bir hediye vermesi bekleniyor.
Sempozyum, farklı ülkelerden gelen misafirlerin hem Türkiye’yi görmesi hem de Vakfın faaliyetleri çerçevesinde Risale-i Nurlarla muhatap olmaları açısından önem arz ediyor. Sempozyum vesilesiyle Risale-i Nurlarla muhatap olan ve istifade eden misafirler, döndüklerinde aynı güzellikleri kendi ülkelerinde de paylaşıyor ve Risale-i Nurlara olan teveccüh artıyor.

Bu vesile ile geçtiğimiz aylarda hem Mısır’da hem de Sudan’da Risale-i Nur ve Bedizüzzaman Sempozyumları düzenlendi, yine bu çerçevede Risale-i Nur seminerleri ve kursları açılmaya başladı.
 
İslam dünyasının kaynaşmasına ve ittihadına sebep olmakla birlikte, ortak zeminde çözüm arayışları sunan Risale-i Nur ve İttihad-ı İslam sempozyumu bu sene de muhteşem bir kalabalıkla icra edilecek ve güzel meyveler verecek gözüküyor.
Herkesin davetli olduğu sempozyum, 26 Mayıs 2013 Pazar günü, Ankara Arena Kapalı Spor Salonunda sabah saat 08.30’da başlayacak.
    Ad Soyad
    E-Posta
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Cafesiyaset hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...

Ads image

Ads image


Rıza SAKA
Zalim ve iki yüzlü Batı
Fatma Nur MÜCEVHER
Ne Oldu Şimdi ?
Sait ÇAMLICA
Namaz kılan köle olmayacağız
Abdurrahman DİLİPAK
Ortadoğu’da mezhepler, etnisite ve çatışma
Hasan EKMEN
Bürokratik Siyaset
Neşat YALÇIN
Türkiye Düşmanlığı
Ulaş Salih ÖZDEMİR
Siz hiç düşündünüz mü Sarıkamış'ı
Halil ÖZTÜRK
Ak Parti'de Aslında Ne Oldu ?
Deniz TANIK
Allah yolunda mücadele etmek
NAMAZ VAKİTLERİ
Arşiv
Ara

Gündem   |   Partiler   |   Kulis   |   Polemik   |   Yerel   |   Magazin   |   Dünya   |   Mizah   |   STK Dev10
Tüm hakları saklıdır © 2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.