Reklam    Sitene Ekle    Ana Sayfam Yap    İletişim    Künye
 
31 mart 2014 pazartesi tatil mi edildi? 31 mart okullar tatil mi? 31 mart 2014 resmi tatil mi?
31 mart 2014 pazartesi tatil mi edildi? 31 mart okullar tatil mi? 31 mart 2014 resmi tatil mi? 31 Mart 2014 pazartesi günü okullar tatil mi olacak?31 mart günü okullar tatil mi?31 mart 2014 resmi tatil mi oldu?Okullar 31 Mart ta tatil olacak- 31 Mart Pazartesi okullar tatil mi 31 Martta Okullar Tatil Olacak mı?31 Mart Okullar Liseler Üniversiteler Tatil mi 2014,MEB ten tatil açıklaması
Haberi Yazdır Email Gönder
17.03.2014 08:48   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


31 mart 2014 pazartesi tatil mi edildi? 31 mart okullar tatil mi? 31 mart 2014 resmi tatil mi? 31 Mart 2014 pazartesi günü okullar tatil mi olacak?31 mart günü okullar tatil mi?31 mart 2014 resmi tatil mi oldu?Okullar 31 Mart'ta tatil olacak- 31 Mart Pazartesi okullar tatil mi 31 Martta Okullar Tatil Olacak mı?31 Mart Okullar Liseler Üniversiteler Tatil mi 2014,MEB ten tatil açıklaması
 
 
30 Mart 2014 Pazar günü yerel seçimler var. 30 Mart yerel seçimleri nedeniyle 31 Mart 2014 okullar ve resmi kurumlar tatil mi oldu? herkesin merak konusu. 30 Mart 2014 Pazar günü yerel seçimleri dolayısıyla Nabi Avcı bir açıklama yaptı. 30 Mart yerel seçimleri nedeniyle okullar kullanılacak temizlik vs. konuları nedeniyle 31 Mart 2014 pazartesi günü okullar ve resmi devlet kurumları tatil olarak açıklandı.
 
31 Mart 2014 okullar ve resmi kurumlar tatil mi oldu? 31 mart okullar tatil mi? 31 mart 2014 resmi tatil mi? 31 Mart 2014 pazartesi günü okullar tatil mi olacak?31 mart günü okullar tatil mi?31 mart 2014 resmi tatil mi oldu?Okullar 31 Mart'ta tatil olacak- 31 Mart Pazartesi okullar tatil mi 31 Martta Okullar Tatil Olacak mı?31 Mart Okullar Liseler Üniversiteler Tatil mi 2014,MEB ten tatil açıklaması
 
 
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yerel seçimlerden sonraki gün 31 Mart’ta okulların tatil olacağını açıkladı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, katıldığı bir televizyon programında 30 Mart’taki yerel seçiminde oy sayımının geç saatlere kadar süreceğini, bu yüzden okulların 31 Mart tarihinde tatil olacağını açıkladı. Seçim sonrası sınıfların yeniden eski haline getirilmesi için bir günlük süre gerektiğini belirten Avcı, okulların bir gün tatil edilmesi kararı aldıklarını kaydetti. 
 
Bu arada Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Merhum Mehmet Akif’in duasını anımsatarak, “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın. O muhtevası itibariyle; millî ve manevi kimliğimizin en güçlü ifadesidir. Bu sebeple İstiklal Marşı, bir millî mutabakat metni, bir uzlaşma metnidir” dedi. Bakan Nabi Avcı, Ankara İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Başkent Öğretmenevi’nde düzenlenen “12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı”na katıldı.
 
“Bize Mehmet Akif gibi bir fikir, duruş ve dava adamı ihsan ettiği için, İstiklal Marşı’mızı onun pir-u pak kaleminden yazdırdığı için Allah’a hamdolsun” sözleri ile konuşmasına başlayan Bakan Avcı, “Sizleri, Akif gibi bir münevvere sahip olmanın şükrüyle, Akif gibi mütefekkirler yetiştirmiş bir millete mensup olmanın mesuliyetiyle, İstiklal Marşı’nı kanunlaştıran Gazi Meclis’in bir üyesi olmanın onuruyla ve 93 yıldır çocuklarımıza İstiklal Marşı’mızı öğreten öğretmenlerin bakanı olmanın gururuyla selamlıyorum” diye konuştu.
 
Merhum Mehmet Akif’in “Âtiyi karanlık görerek azmi bırakmak… Alçak bir ölüm varsa, eminim, budur ancak” dizelerini okuyan Bakan Avcı, şöyle devam etti: “Mehmet Akif, gecenin en karanlık deminde milletinin yolunu aydınlatmış, en ümitsiz zamanlarda onları gelecek için mücadele etmeye inandırmıştır.  Oğlu Emin Ersoy, hatıratında, babasıyla Millî Mücadele yıllarında Anadolu’nun birçok şehrine gittiklerinden, aynı zamanda bir vaiz ve hafız olan babasının bazen camilerde, bazen meydanlarda halka konuşmalar yaptığından bahsederek şöyle diyor: ‘Babam Mehmet Akif, Anadolu’nun birçok vilayetlerinde, camilerde, medreselerde, meydanlarda insan kitlelerine karşı hitap etti. Millî Mücadelenin muazzam bir cihat olduğunu halka o kadar yakından ikaz etti ki, bu vadide öyle mahirane bir üslûp, öyle candan bir ahenk kullandı ki; sözleri herkesin üzerinde çok derin tesir ediyordu. Doğruyu söylüyordu. Onu bir kere dinleyen ve eli silah tutabilen bütün erkekler aileleriyle vedalaşıyor, evini, karısını, çocuklarını Allah’a emanet ederek cepheye koşuyordu’.”
 
Mehmet Akif’in henüz Türkiye Cumhuriyeti kurulmadan kaleme aldığı İstiklal Marşı’nın bu inancın ve bu ümidin şiir olarak tezahürü olduğunun altını çizen Bakan Avcı, dünyadaki birçok millî marşın devletler kurulduktan sonra yazılmış olmasına karşın, İstiklal Marşı’nın Türkiye Cumhuriyeti Devleti resmen kurulmadan önce yazıldığını; elden ele, dilden dile dolaşarak devletin kurulmasına büyük bir katkı yaptığını vurguladı.
 
Bakan Avcı, “Dünyadaki millî marşlardan pek azı İstiklal Marşı kadar etkileyicidir. Çünkü İstiklal Marşı, toplumumuzu bütünleştiren bir değerler manzumesidir. O muhtevası itibariyle; millî ve manevi kimliğimizin en güçlü ifadesidir. Bu sebeple İstiklal Marşı, ‘bir millî mutabakat metni’, ‘bir uzlaşma metnidir’. İnanıyorum ki; Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi, bundan sonra da onu öğrenen nesiller, bu değere gönülden bağlanacaklardır” şeklinde konuştu. Mehmet Akif’in İstiklal Marşı’nı yazdıktan sonra verilen ödülü Hilal-i Ahmer bünyesindeki Dar’ul- Mesai Vakfı’na bağışladığını anlatan Bakan Avcı, Akif’in, “O şiir artık benim değildir. O, milletin malıdır. Benim milletime karşı en kıymetli hediyem budur...”diyerek İstiklal Marşı’nı, şiir kitabı ‘Safahat’a da almadığını kaydetti. 
 
“Bu millete İstiklal Marşı yazmak, ancak böyle bir inanç ve duruş adamına yakışırdı” diyen Bakan Avcı, sözlerini şöyle tamamladı: 
 
“Sevgili gençler, Mehmet Akif’i okumanızı, ‘Asım’ın Nesli’ derken ne anlatmaya çalıştığını bilmenizi, Asım’ın Nesli olmanın idraki ve gayreti içinde olmanızı ve O’nun aziz hatırasına sahip çıkarak, ruhunu şad etmenizi diliyorum. Sözlerime Merhum Mehmet Akif’in duasıyla son veriyor, hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum: ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın’.” Bakan Avcı’nın konuşmasının ardından Keçiören Rauf Denktaş Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan sunum sahnelendi. Makale yarışmasında dereceye giren makalenin okunmasından sonra Bakan Avcı, dereceye giren öğrencilere hediyelerini takdim etti.
 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...


 Gündem   |   Partiler   |   Kulis   |   Polemik   |   Yerel   |   Magazin   |   Dünya   |   Mizah   |   STK
Tüm hakları saklıdır © 2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.