Reklam    Sitene Ekle    Ana Sayfam Yap    İletişim    Künye
 
2014 AK Parti İzmir ve Antalya 12 il Belediye Başkan Adayları Kimler Oldu? AK Parti Belediye Başkan Adayları Listesi
2014 AK Parti İzmir ve Antalya 12 il Belediye Başkan Adayları Kimler Oldu? AK Parti Belediye Başkan Adayları Listesi.AK Parti İstanbul, İzmir ilçe adayları belli oldu Başbakan Erdoğan 12 ilin belediye başkan adayını daha açıkladı. Erdoğan ın açıkladığı 12 il başkan adayı burada! AK Parti 12 İl Belediye Başkan Adayları Belli Oldu 2014 Listesi.Yerel Seçimlerinde Ak Parti Belediye Başkan Adayları Kimler Öğren?
Haberi Yazdır Email Gönder
15.12.2013 07:57   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


2014 AK Parti İzmir ve Antalya 12 il Belediye Başkan Adayları Kimler Oldu? AK Parti Belediye Başkan Adayları Listesi.AK Parti İstanbul, İzmir ilçe adayları belli oldu Başbakan Erdoğan 12 ilin belediye başkan adayını daha açıkladı. Erdoğan'ın açıkladığı 12 il başkan adayı burada! AK Parti 12 İl Belediye Başkan Adayları Belli Oldu 2014 Listesi.Yerel Seçimlerinde Ak Parti Belediye Başkan Adayları Kimler Öğren?

AK Parti, CHP'nin kalesi olarak görülen İzmir'de bu kez çok iddialı. Ankara'da Melih Gökçek'i, İstanbul'da Kadir Topbaş'ı aday yapan Erdoğan, İzmir için en güvendiği ismi seçti. Kabinenin en başarılı bakanı Binali Yıldırım, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu.
 
İŞTE AK PARTİ'NİN AÇIKLANAN 12 BAŞKAN ADAYI;
 
İZMİR : BİNALİ YILDIRIM:  Başbakan Erdoğan konuşmasında özel bir bölüm ayırdığı İzmir adayı Binali Yıldırım'ı programın sonunda bu kez kürsüye davet ederek tanıttı. Yolların fatihi olarak anons edilen Binali Yıldırım, ayakta alkışlandı. 
 
 
Erdoğan Yıldırım'ın ismini açıklarken tribende bu pankart açıldı. 1955 yılında Erzincan Refahiye'de doğan Binali Yıldırım, kabinenin en çalışkan bakanı olarak biliniyor. Evli ve 3 çocuk babası 5 torun dedesi olan Binali Yıldırım, duble yol kralı olarak da biliniyor. 
 
 
MANİSA :  HÜSEYİN TANRIVERDİ : 1956 doğumlu. İmam Hatip lisesi mezunu. Matematikçi. 22.,23.,24. dönem AK Parti Manisa milletvekili seçildi. MKYK üyesi olan Tanrıverdi, evli ve 2 çocuk babası. 
 
 
Manisa adayını tanıtırken Erdoğan tribünlere cinsel gücü artırması ile bilinen mesir macunu attı. 
 
DENİZLİ : Osman Zolan : Hukuk Fakültesi mezunu. 2011 yılında Denizli Belediye başkanı oldu. Evli ve 2 çocuk babası
 
 
AYDIN: MUSTAFA SAVAŞ:1965 Aydın doğumlu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunu. Türk Halk Bankası'nda Genel Müdür Yardımcılığı yapan Savaş, evli ve 2 çocuk babası. 
 
 
 
UŞAK : NURULLAH CAHAN : 1973 doğumlu. Hukukçu. Avukatlık yaptı. 2001 yılında AK Parti teşkilatında görev yaptı. 2009 yerel seçimlerinde belediye meclis üyeliğine seçildi. Evli ve 2 çocuk babası. 
 
 
TUNCELİ : ERKAN EROĞLU : 1966 doğumlu. İktisat mezunu. Sivil toplum kuruluşlarında görev aldı. Evli ve 2 çocuk babası
 
OSMANİYE : MEHMET GÜRBÜZ : Hukuk Fakültesi mezunu. Serbest avukatlık yaptı. Milli Görüş geleneğinden gelen Gürbüz, HAS Parti kurucu il başkanı olarak görev yaptı. Evli ve 4 çocuk babası. Gürbüz'ün siyasi geçmişi, Numan Kurtulmuş'un adayı yorumlarına sebep oldu. 
 
KİLİS : HASAN KARA : 1969 doğumlu. Marmara Hukuk mezunu. Belediyede hukuk uzmanı olarak çalıştı. Milletvekili de seçilen Hasan Kara evli ve 4 çocuk babası. 
 
 
KARS : NEVZAT BOZKUŞ : 1961 doğumlu. TEDAŞ'ta çalıştı. 2009 yılında Kars belediye başkanı seçilmişti. Evli ve 2 çocuk babası. 
 
 
KARAMAN : ERTUĞRUL ÇALIŞKAN : Mevcut AK partili Belediye Başkanı Kamil Uğurlubey'in yerine bu kez Ertuğrul Çalışkan aday yapıldı. Çalışkan, 1965 doğumlu. 2004 yerel seçimleri sonrasında AK Parti il genel meclis üyeliğine seçildi. Evli ve 2 çocuk babası. 
 
ISPARTA : NURİ UZAKTAŞ : İmam Hatip mezunu. 2006 yılında AK Parti'ye girdi. İl Başkanlığı yaptı. Evli ve 2 çocuk babası. 
 
BURDUR : Sabahattin Akkaya: AK Parti Burdur'da mevcut belediye Başkanı ile devam kararı aldı. 1951 doğumlu. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu. Edebiyat öğretmenliği yapan Akkaya, 2004 ve 2009 yerel seçimlerinde belediye başkanlığına seçildi. Evli ve 3 çocuk babası. 
 
İZMİR : Başbakan Erdoğan diğer aday tanıtım toplantılarındakinin aksine bu kez İzmir adayını farklı bir şekilde tanıttı. Erdoğan konuşma yaptığı sırada özel olarak Binali Yıldırım'ın ismini duyurdu. Salon 'Binali Yıldırım' isimleri ile inledi. 
 
 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...


 Gündem   |   Partiler   |   Kulis   |   Polemik   |   Yerel   |   Magazin   |   Dünya   |   Mizah   |   STK
Tüm hakları saklıdır © 2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.